Огляд Vinga Scout X14M: захищений ноутбук для екстремальних умов
14-05-2026
Ринок ноутбуків сьогодні пропонує рішення на будь‑який смак — від ультрабуків для офісу до потужних ігрових машин. Але є окрема категорія, яка стоїть особняком: Rugged Notebook. Це захищені ноутбуки, створені для професіоналів, що працюють у екстремальних умовах. Їхня аудиторія — військові, рятувальники, інженери, будівельники, енергетики та всі, хто має справу з жорсткими умовами експлуатації.
Цього разу у нас вперше на тестуванні ноутбук саме з цієї категорії — Vinga Scout X14M (X14M-155H321024B). Його конструкція говорить сама за себе: металеве покриття дисплейного блока, наскрізний дренаж клавіатури, прогумовані заглушки портів, спеціальний фіксатор дисплея з демпферами та заглиблений у корпус блок клавіатури.
Модель має два акумулятори — один знімний, другий вбудований, що дозволяє працювати довше та змінювати батарею «на гарячу». Є блок розширення для SSD та Wi‑Fi‑модулів, слоти під microSD і SIM‑карту, а також модуль 4G/LTE з GPS для мобільних завдань.
Практичні деталі теж важливі: ручка для перенесення, чимала вага, яка одразу дає зрозуміти — це не іграшка, а інструмент для роботи.
Vinga Scout X14M має військові сертифікати MIL‑STD‑810H та захист IP65 від пилу та вологи. Він витримує падіння, роботу під дощем і в складних умовах, де звичайні ноутбуки просто не виживуть.
Зрозуміло, що й коштує подібний ноутбук чимало — в Україні він доступний на офіційному сайті Vinga за 199 999 грн. Але для машини, яка створена для екстремальних умов і професійних завдань, це виглядає цілком виправдано. Далі — детальний розбір його можливостей.
Специфікація
|
Виробник і модель |
Vinga Scout X14M (X14M-155H321024B) |
|
Дисплей |
Thin Framed, IPS (CSOT SNE001BS2‑1) 14", FullHD, 1920 × 1080, 16:9, 60 Гц, яскравість 1000 ніт, гама 2.20 |
|
Процесор |
Intel Core Ultra 7 155H (16 ядер / 22 потоки, 0,9–1,4 ГГц базова, до 4,8 ГГц Turbo, 24 МБ L3, TDP 28 Вт) |
|
Інтегроване відеоядро |
Intel Arc Xe LPG (8 Xe‑ядер, підтримка DX12 Ultimate, XeSS, AV1, частоти до 2,2 ГГц) |
|
Дискретна відеокарта |
- |
|
Апаратне прискорення ШІ |
Так, Intel NPU, 11 TOPS
|
|
Оперативна пам'ять |
2 x 16 ГБ SO-DIMM DDR5-4800 МТ/с Kingston (Micron CBD48S40BS8MD-16) |
|
Накопичувач |
SSD NVMe Kingston OM8SGP41024K2-A00 (M.2 2280, PCIe 4.0, NVMe 1.4, TLC, DRAM‑less, HMB, Phison E19T, перебрендовані Micron або YMTC 3D NAND) |
|
Кард-рідер |
Так, TF‑card (microSD) |
|
Слот під SIM-карту |
Так, nano-SIM |
|
Інтерфейси |
1 × USB 3.2 1 × USB 3.0 1 × USB 2.0 1 × USB‑C 1 × mini HDMI 2.0a 1 × комбінований аудіо 3,5 мм 2 × RJ‑45 1 × RS‑232 1 × DC‑in 19V/3.78A 1 × лівий слот розширення (M.2‑2280 SSD + M.2 E‑Key Wi‑Fi/custom) |
|
Акустика |
Стереосистема 2 x 3 Вт |
|
Мікрофон |
Є, 2 шт |
|
Вебкамера |
5,0 M з механічною шторкою |
|
Мережеві можливості |
LAN: Realtek PCIe GbE Family Controller (RTL8153E) — Gigabit Ethernet (RJ‑45); WLAN: Intel AX211D2W (M.2 Key E) — Wi‑Fi 6E (IEEE 802.11ax/ac/n/g/b/a), Bluetooth 5.3; 4G modem: Quectel EC200A‑EL — LTE Cat.1 із GNSS GPS/GLONASS). |
|
Безпека |
Модуль TPM 2.0, Замок Kensington |
|
Особливості |
GPS, підсвічування клавіатури, сканер відбитків пальців, шторка камери, RF‑перемикач, дренажний отвір для рідини |
|
Додатково |
Додаткова батарея, MIL‑STD‑810H (падіння з 1,2 м, екстремальні температури, вологість), IP65 (захист від пилу та крапель води), посилений корпус, заглушки портів, люк для ОЗП/SSD/SIM/SD |
|
Акумулятор |
Вбудований: Li‑ion, 11.1 V, 1300 mAh, 14.43 Wh (522982P); Знімний: Li‑ion, 11.4 V, 4700 mAh, 53.58 Wh (YB‑3072135‑3S X14M). |
|
Зарядний пристрій |
WTB72‑1900378‑T2 Вхід: 100-240 В зм. напр., 1,5 A при 50/60 Гц Вихід: 19,0 В пост. напр., 3,78 A, 71,82 Вт |
|
Розміри, мм |
363,2 × 287,4 × 42,1 |
|
Вага, кг |
2,97 |
|
Колір |
Чорний |
|
Операційна система |
DOS |
|
Посібник користувача |
|
|
Сторінка пристрою |
|
|
Сайт виробника |
Паковання та комплектація
Vinga Scout X14M прибув у щільній картонній коробці натурального кольору з абстрактним лінійним візерунком. На фронтальній грані розміщені кольорове зображення ноутбука та великий напис «Rugged Notebook». На звороті — блок із піктограмами, що підкреслюють головні фішки. Верхній торець оснащений пластиковою ручкою для зручного транспортування. На бокових гранях розташовані наліпки з технічними характеристиками, даними про виробника та імпортера в Україні, а також інформація про гарантію.
Комплектація спартанська, але достатня для старту роботи. У коробці: сам ноутбук, блок живлення, кабель живлення, два знімних акумулятори (один у ноутбуці) та посібник користувача. Жодних додаткових аксесуарів немає — усе максимально утилітарно й практично.
Зовнішній вигляд, розташування елементів
Ззовні Vinga Scout X14M — це типовий Rugged‑ноутбук із утилітарним дизайном. Масивний корпус із посиленими кутами, чорний рельєфний пластик і відсутність декоративних елементів одразу вказують на його призначення для роботи там, де звичайна техніка не витримує.
Розміри корпуса становлять 363,2 × 287,4 × 42,1 мм, а вага — 2,97 кг. Це захищений ноутбук, який поєднує продуктивність із витривалістю та мобільністю, залишаючись придатним для щоденного транспортування. Клавіатура має захист від рідини, що особливо важливо для польових умов, а 14‑дюймовий IPS‑екран із яскравістю близько 1000 ніт придатний для роботи під прямим сонячним промінням.
Це рішення для тих, кому потрібна потужність у мобільному форматі без прив’язки до одного місця.
Верхня кришка виконана з рельєфного пластику, а центральна частина посилена металевою пластиною з ребрами жорсткості. Це підвищує міцність і захищає матрицю від деформацій. По центру розміщено логотип «X». Кути мають виступи‑демпфери, що допомагають зберегти цілісність при падіннях та ударах.
Екран розкривається майже на 170°, а масивні петлі надійно фіксують його в будь‑якому положенні.
Навколо матриці розташовані захисні виступи та гумові проставки, які запобігають контакту дисплея з клавіатурою. Центральний замок утримує екран у закритому положенні під час транспортування.
Нижня частина корпуса виконана з міцного рельєфного пластику, стійкого до подряпин і забруднень. У верхньому лівому куті знаходиться інформаційна наліпка з технічними даними та серійним номером. Праворуч — зовнішній акумулятор із механізмом швидкої заміни. Під наліпкою — дренажний отвір для відведення рідини. У центрі — люк для доступу до модулів пам’яті, SSD та слотів розширення. Ліворуч розташовані вентиляційні отвори системи охолодження.
Ніжки інтегровані в підсилені кути корпуса. Відсутність у них прогумованих вставок— цілком вірне рішення, адже в екстремальних умовах гума швидко зношується або відпадає. Їхня висота становить близько 4 мм спереду та 5,5 мм позаду, що створює невеликий нахил корпуса, покращує вентиляцію та забезпечує кращу стійкість.
На передньому торці інтегрована ручка для перенесення, яка виступає вперед і забезпечує зручний хват та хороший баланс ваги.
Тут же розташовані отвори динаміків, спрямовані вперед.
Задня грань містить: RJ‑45, mini HDMI 2.0a, комбінований аудіо 3,5 мм, USB‑C та отвір замка Kensington.
Усі порти закриті пластиковими заглушками з прогумованими ущільнювачами, що захищають їх від пилу та вологи. Праворуч винесені вентиляційні отвори системи охолодження.
Ліва грань містить два металеві отвори для кріплення та знімний модуль розширення з роз’ємами M.2 для SSD і Wi‑Fi. Це забезпечує гнучкість конфігурації та можливість додавання спеціалізованих плат.
Праворуч знаходяться: COM (RS‑232), перемикач RF ON/OFF, USB 3.0, USB 2.0, ще один RJ‑45 та роз’єм живлення.
Вони також прикриті пластиковими заглушками з прогумованими ущільнювачами.
Нижній люк легко демонтується, відкриваючи доступ до слотів пам’яті та накопичувача, а також SIM‑карти й TF‑card. Це спрощує апгрейд і обслуговування.
Пристрої введення
Клавіатура острівного типу з ANSI-розкладкою без цифрового блока забезпечує комфортний набір тексту. Верхній ряд функціональних клавіш має зменшену висоту (16×10 мм), тоді як основні клавіші та стрілки — стандартні 16×16 мм. Загальні габарити клавіатурного блока становлять 272×105 мм. Хід клавіш середній, натискання легке й передбачуване, із чітким тактильним відгуком. Пріоритетними є функції регулювання яскравості та гучності. Ліворуч від блока стрілок винесено окрему кнопку Copilot для швидкого запуску утиліти.
Легенди нанесено контрастною білою фарбою й добре читаються навіть без підсвічування. Передбачено однозонне біле освітлення клавіш із двома рівнями яскравості.
Сам клавіатурний блок трохи втоплений у корпус і має захист від проливання рідини: у разі її потрапляння вона відводиться через наскрізний дренажний отвір у нижній частині корпуса.
Над клавіатурою по центру розміщені чотири індикатори стану:
- Живлення — світиться синім, коли ноутбук увімкнено.
- Акумулятор — червоний під час заряджання; блимає червоним, якщо витягнуто зовнішній акумулятор.
- Caps Lock — світиться червоним, коли активовано Caps Lock.
- 4G — засвічується при розпізнаванні встановленого 4G‑модуля.
Праворуч і вище клавіатури винесені дві окремі кнопки:
- Power — керує ввімкненням та вимкненням пристрою; за замовчуванням при короткому натисканні переводить систему в режим сну.
- P — апаратний перемикач дисплея: при натисканні та утримуванні більше 1 секунди вимикає екран та вмикає при повторному натисканні.
Тачпад компактний — 87×40 мм. Поверхня матова, палець ковзає добре, але габарити не надто зручні для тривалого використання. Сенсорна панель працює точно, є окремі апаратні кнопки з чітким натисканням. Загалом нарікань на роботу немає, хоча ергономіка могла б бути кращою.
Справа від тачпада розташований датчик відбитків пальців. Він використовується для входу в систему за біометричними даними, запобігаючи несанкціонованому доступу до комп’ютера.
Дисплей, вебкамера, звук
Vinga Scout X14M оснащено 14‑дюймовим IPS‑екраном із роздільною здатністю Full HD (1920×1080), співвідношенням сторін 16:9 та яскравістю до 1000 ніт. Частота оновлення становить стандартні 60 Гц, що достатньо для офісних і польових завдань. Матове покриття зменшує віддзеркалення та зберігає чіткість зображення за яскравого освітлення. Формат 16:9 оптимальний для універсальних сценаріїв — від роботи з документами й таблицями до перегляду відео.
Рамки навколо екрана досить масивні, що характерно для захищених моделей. Вони займають майже 40% площі фронтальної панелі дисплейного блока, проте забезпечують додатковий захист матриці від ударів і падінь відповідно до стандарту MIL‑STD‑810.
|
Параметри |
Значення |
|
Охоплення простору sRGB, % |
72,3 |
|
Охоплення простору Adobe RGB, % |
52,1 |
|
Охоплення простору DCI‑P3, % |
54,2 |
|
Середнє / максимальне відхилення dE*00 |
0,39 / 1,25 |
|
Колірна температура точки білого, К |
6826 |
|
Мінімальна яскравість, кд/м² |
50,3 |
|
Максимальна яскравість, кд/м² |
651,7 |
|
Контрастність |
1258:1 |
|
Середня гама |
1,31 |
Фактична модель матриці — CSOT SNE001BS2‑1. Вона охоплює 72,3% простору sRGB, 54,2% DCI‑P3 і 52,1% Adobe RGB. Середнє колірне відхилення dE*00 становить 0,39, максимальне — 1,25, що свідчить про точне заводське калібрування. Температура точки білого зафіксована на рівні 6826 K, зображення візуально нейтральне, без вираженого холодного чи теплого відтінку.
Середня гама становить 1,31 — у ноутбуку її навмисно знизили для кращої читабельності на вулиці. Яскравість чорного поля дорівнює 0,518 кд/м², а контрастність — 1258:1, що забезпечує достатню глибину чорного навіть за високої яскравості. Заявлена яскравість сягає 1000 ніт, тоді як фактична максимальна становить 651,7 кд/м², а мінімальна — 50,3 кд/м². Це дозволяє комфортно працювати як у темному приміщенні, так і при денному світлі.
Над дисплеєм розташований модуль вебкамери з індикатором активності та двома мікрофонами.
Камера має механічну шторку, що дозволяє фізично закрити об’єктив — це базовий рівень захисту приватності, реалізований без додаткового ПЗ. Над нею також розміщений механічний фіксатор дисплейного блока, що забезпечує щільне закриття та захист від люфту під час транспортування.
Вебкамера у Vinga Scout X14M оснащена 5-Мп сенсором. Вона дозволяє робити фото у повній роздільній здатності з достатньою деталізацією, а відео записує у форматі Quad HD (2560×1440) при 30 кадрах за секунду. Якість зображення прийнятна за умов достатнього освітлення, деталізація помітно вища, ніж у простих модулів із роздільною здатністю менш ніж 1 Мп. За слабкого освітлення рівень шуму зростає, але для відеозв’язку цього цілком достатньо. Підтримується функція зниження мерехтіння при 50/60 Гц, що покращує стабільність картинки при штучному освітленні.
Загалом це практичний модуль, який забезпечує якісні 5-Мп фото та стабільне відео у Quad HD, що відповідає вимогам сучасних онлайн‑дзвінків і польових умов використання.
Аудіосистема ноутбука складається з двох динаміків, розташованих на передній грані. Під час тестування комфортний рівень гучності досягався вже на 20% — цього достатньо для відеозв’язку чи фонового мультимедіа. Звук чистий на середніх і високих частотах, але басів відчутно бракує. На максимальній гучності високі частоти стають різкуватими, проте без спотворень. У навушниках якість значно краща: деталізація висока, музика звучить комфортно, а достатній запас гучності також досягається приблизно з 20%.
Апаратна платформа та продуктивність
Vinga Scout X14M побудований на платформі Intel Meteor Lake та оснащений процесором Core Ultra 7 155H (Intel 7, Foveros). Це 16‑ядерний 22‑потоковий чип із гібридною архітектурою: продуктивні ядра Redwood Cove, енергоефективними Crestmont і двома додатковими ядрами «Low Power Island» для економії енергії. У тестах частота змінювалась у діапазоні 0,9–4,8 ГГц залежно від навантаження. Кеш‑пам’ять: 24 МБ L3 та 18 МБ L2, що забезпечує швидкий доступ до даних при багатопотокових навантаженнях. Підтримуються сучасні інструкції AVX2, AVX512, FMA3 та SHA.
За попередніми тестами, при піковому навантаженні процесор може короткочасно споживати понад 70 Вт, хоча офіційний TDP заявлений на рівні 28 Вт. В умовах тривалого навантаження енергоспоживання стабілізується в межах 35–45 Вт, а частота всіх ядер утримується на рівні близько 2,3–2,5 ГГц.
Інтегроване відеоядро — Intel Arc Xe LPG (8 Xe‑ядер, до 2,2 ГГц), яке підтримує DirectX 12 Ultimate, XeSS та апаратне декодування AV1. Це базове рішення для мультимедіа та легкого геймінгу, що автоматично активується за низького навантаження.
Дискретної відеокарти ноутбук не має — це відповідає концепції захищених пристроїв, де пріоритетом є надійність та автономність, а не максимальна графічна продуктивність.
Окремо варто згадати апаратний блок Intel AI Boost (NPU), здатний виконувати до 11 TOPS. Він використовується для прискорення завдань ШІ та обробки мультимедіа, знижуючи навантаження на CPU та GPU.
Ноутбук оснащений 32 ГБ оперативної пам’яті DDR5‑4800 Kingston (CBD48S40BS8MD-16) на чипах Micron. Використовується стандартна мобільна конфігурація з двома SO-DIMM-слотами, що працюють у двоканальному режимі (4 x 32-bit). За замовчуванням модулі працюють із таймінгами 40‑39‑39‑77 при напрузі 1,1 В. У тестах пропускна здатність становила 61,6 ГБ/с на читання та 68,9 ГБ/с на запис — дуже солідний результат для платформи Meteor Lake.
Максимальний апгрейд можливий до 96 ГБ (2×48 ГБ), що відповідає лімітам контролера Core Ultra 7 155H. Це відкриває запас для професійного софту, ШІ‑обчислень та роботи з великими масивами даних, де швидкий доступ до пам’яті критично важливий для інтегрованої графіки Intel Arc.
Дискова підсистема представлена NVMe‑накопичувачем Kingston OM8SGP41024K2‑A00 обсягом 1 ТБ у форматі M.2 2280. Він працює через інтерфейс PCIe 4.0 x4 та відповідає стандарту NVMe 2.0. Використовується контролер Phison із TLC NAND‑пам’яттю, а замість окремого DRAM‑буфера застосовується механізм Host Memory Buffer (HMB).
У практичних тестах накопичувач показав себе дуже добре: система реагує миттєво, запуск програм відбувається без затримок, а робота з великими файлами проходить швидко та стабільно. Для захищеного ноутбука це оптимальне рішення — висока швидкість у поєднанні з надійністю та енергоефективністю.
З лівого боку корпусу передбачено висувний модуль розширення. Усередині нього розташовано два стандартні роз’єми: M.2 2280 для встановлення додаткового SSD‑накопичувача та M.2 Key‑E для модуля бездротового зв’язку (Wi‑Fi 6/6E, LTE або 5G). Така конструкція дозволяє швидко адаптувати ноутбук під конкретні завдання — від збільшення обсягу пам’яті до інтеграції комунікаційних рішень. Сам модуль фіксується у корпусі й може бути легко замінений у польових умовах, що відповідає концепції захищених пристроїв.
Ноутбук оснащений повним набором комунікаційних модулів для роботи в різних умовах. За дротове підключення відповідає контролер Realtek PCIe GbE Family (RTL8153E), який забезпечує стабільне Gigabit Ethernet з’єднання через стандартний порт RJ‑45.
Бездротові можливості реалізовані модулем Intel AX211D2W у форматі M.2 Key E. Він підтримує сучасний стандарт Wi‑Fi 6E з роботою в діапазонах 2,4, 5 та 6 ГГц, а також Bluetooth 5.3 для підключення периферії.
Для мобільного інтернету передбачено модем Quectel EC200A‑EL, що працює у стандарті LTE Cat.1 та має інтегрований GNSS‑приймач із підтримкою GPS і ГЛОНАСС. Така конфігурація дозволяє залишатися на зв’язку як у стаціонарних умовах, так і під час польових виїздів.
Роздрібна версія Vinga RuggedBookM14X постачається без попередньо встановленої ОС, тому для тестів було використано тестову Windows 11 Pro 25H2 та встановлено всі драйвери з офіційної сторінки виробника. Фірмової утиліти для керування режимами роботи знайти не вдалося, тому налаштування продуктивності виконувалися через стандартні засоби самої ОС. Ігри запускалися з зовнішнього SSD Transcend ESD350C (NTFS, USB Type-A).
Усі тестування, включно з прогрівом і вимірюванням продуктивності в AIDA64, проводилися в режимі «Найкраща продуктивність» Windows із максимальними обертами системи охолодження. Така конфігурація дозволила ноутбуку працювати на повну потужність без обмежень у споживанні енергії. Результати синтетичних тестів наведені в таблиці нижче.
|
Бенчмарк |
Результати |
|
3DMark |
|
|
Time Spy, бали |
2 129 |
|
Time Spy, Graphics score, бали |
1 891 |
|
Time Spy, CPU score, бали |
7 434 |
|
Port Royal, бали |
792 |
|
Steel Nomad, бали |
404 |
|
Wild life, бали |
11 605 |
|
Wild life Extreme, бали |
3 250 |
|
Steel Nomad Light, бали |
1 677 |
|
Fire Strike, бали |
3 835 |
|
Fire Strike Graphics score, бали |
4 177 |
|
Fire Strike Ultra score, бали |
1 040 |
|
Fire Strike Ultra, Graphics score, бали |
1 003 |
|
Geekbench 6 |
|
|
Single-Core, бали |
2360 |
|
Multi-Core, бали |
9146 |
|
OpenCL, бали |
21555 |
|
Vulcan, бали |
22 141 |
|
Geekbench AI |
|
|
Single Precision, бали |
2652 |
|
Half Precision, бали |
1159 |
|
Quantized, бали |
5275 |
|
Cinebench R23 |
|
|
CPU (Milti Core), бали |
12482 |
|
CPU (Single Core), бали |
1704 |
|
PCMark 10 |
|
|
Total result, бали |
6 512 |
|
Essentials, бали |
7 872 |
|
Productivity, бали |
12 177 |
|
Digital Content, бали |
7 818 |
|
Arhivators |
|
|
7zip |
76 725 |
|
Win RAR |
16 709 |
Vinga Scout X14M демонструє впевнену роботу у синтетичних тестах. Інтегрована графіка Intel Arc Xe LPG забезпечує базовий рівень продуктивності у 3DMark та Geekbench GPU, чого достатньо для мультимедіа, офісних завдань і легких ігор. У більш вимогливих тестах, як-от Port Royal чи Steel Nomad, результати очікувано скромні, що підтверджує: цей ноутбук не орієнтований на важкі графічні навантаження.
Процесор Intel Core Ultra 7 155H демонструє сильні сторони архітектури Meteor Lake — високу багатопоточну продуктивність у Cinebench та Geekbench, швидку роботу з архіваторами та добру енергоефективність. Він стабільно утримує частоти й забезпечує комфортну роботу навіть під тривалим навантаженням.
Загалом система виглядає збалансованою: процесорна частина має значний запас потужності, а графіка відповідає своєму класу. Це робить ноутбук придатним для професійних завдань, роботи з даними та мультимедіа.
Звісно, що Scout X14M не позиціонується як ігровий пристрій — його призначення зовсім інше. Втім, для орієнтиру ми все ж провели кілька ігрових тестів, щоб показати можливості інтегрованої графіки в іграх.
Результати тестування в іграх:
|
Графічні налаштування |
1920×1200 DX12 (за можливості), fps |
||
|
Minimum |
Medium |
Maximum |
|
|
Witcher 3 |
34 |
27 |
20 |
|
Counter Strike 2 |
56 |
43 |
30 |
|
DOTA 2 |
88 |
68 |
36 |
У реальних ігрових тестах інтегрована графіка Intel Arc Xe LPG у складі Core Ultra 7 155H показала очікуваний рівень продуктивності. The Witcher 3 навіть на мінімальних налаштуваннях забезпечує близько 34 кадрів за секунду, що вже перебуває на межі комфортності. У Counter‑Strike 2 результат сягає 56 fps на мінімальних і близько 43 fps на середніх, що дозволяє грати без проблем з урахуванням 60‑герцового екрана. Найкраще ноутбук проявив себе в DOTA 2 — понад 80 fps на мінімальних і близько 68 fps на середніх налаштуваннях, а навіть на максимальних зберігається понад 30 fps.
Таким чином, Scout X14M придатний для кіберспортивних дисциплін і невимогливих ігор, однак у сучасних AAA‑проєктах продуктивність інтегрованої графіки обмежена. Це відповідає позиціонуванню моделі: ноутбук створений для роботи та витривалості, а не для ігрових навантажень.
Система охолодження, рівень шуму та температурний режим
Внутрішній простір організовано раціонально: системна плата займає задню частину корпуса, тоді як передню відведено під акумулятори та модуль розширення з власною інтерфейсною платою. Для зменшення вібрацій використано демпфери зі спіненої гуми, а модулі пам’яті прикриті металевою пластиною, що виконує роль радіатора. Контакти захищені компаундом, також передбачено дренажний канал із гумовим ущільнювачем для відведення рідини у випадку її потрапляння всередину.
Система охолодження винесена в окрему камеру: радіальний вентилятор працює разом із мідним радіатором, а тепло від кристалів відводиться двома масивними тепловими трубками.
Настав час оцінити температурні показники ноутбука. Під час тестування у лабораторії температура повітря становила 24°C.
У стані спокою процесор прогрівається до 50°C, накопичувач SSD — до 54°C, а модулі пам'яті — до 53°C. Система працює стабільно, вентилятори обертаються на мінімальних обертах без помітного шуму.
Ізольований стрес-тест FPU виводить систему на максимальне теплове навантаження. На старті температура процесора короткочасно сягає 90 °C, що супроводжується поодинокими сплесками тротлінгу до 3%. Проте згодом вмикаються алгоритми стабілізації: частота фіксується на рівні 2,0 ГГц, а температура знижується до дуже комфортних 64 °C. Це свідчить про пріоритет витривалості та стабільності над піковими частотами.
Під час окремого навантаження на інтегровану графіку (GPU) температура відеоядра стабілізується на позначці 64°C, а всього процесорного пакета — 76°C. Тротлінг повністю відсутній, частота процесорних ядер при цьому може підніматися до 3,7 ГГц. Температури SSD та ОЗП залишаються в межах 54–61°C.
Комплексний прогрів GPU та FPU моделює найважчий сценарій: температура процесора сягає 94°C, графічного ядра — 67°C. У цьому режимі фіксується робочий тротлінг на рівні 10%, що дозволяє системі утримувати температуру в безпечних межах і уникати критичного перегріву.
Під навантаженням рівень шуму системи охолодження середній і залишається комфортним для роботи. Нагрів корпусу досягає 40 °C у зоні над клавішею F3. Це підтверджує ефективність ізольованої камери: основне тепло відводиться через радіатор, не створюючи дискомфорту для рук оператора.
Підсумовуючи результати, зазначимо: система охолодження впевнено справляється з навантаженням. Завдяки консервативним лімітам потужності та ефективному видуву повітря через відокремлений відсік, ноутбук зберігає повну працездатність навіть у найважчих обчислювальних сценаріях, що критично для пристрою польового призначення.
Блок живлення, акумулятор та час автономної роботи
Ноутбук комплектується блоком живлення WTB72‑1900378‑T2. Він підтримує вхідну напругу 100–240 В змінного струму (1,5 А, 50/60 Гц). Вихідна потужність становить 71,82 Вт при 19,0 В постійної напруги та силі струму 3,78 А.
Енергоспоживання ноутбука при різних типах навантаження:
|
Навантаження |
Споживана потужність, Вт |
|
AIDA64 Stress FPU |
68 |
|
AIDA64 Stress GPU |
42 |
|
AIDA64 Stress FPU+Stress GPU |
62 |
|
В простої* |
17 |
|
*з мінімальною яскравістю екрану, у режимі «Збалансована оптимізація». Виміри під навантаженням проводилися у режимі «Найкраща продуктивність» з максимальними обертами СО та максимальною яскравістю екрана. |
|
Ноутбук оснащений подвійною системою живлення з двох літій‑іонних батарей. Внутрішній незнімний модуль ємністю 1300 мА·год (14,43 Вт·год, 11,1 В, модель 522982P) підтримує роботу системи та дозволяє здійснювати заміну основної батареї без вимкнення пристрою. Основну автономність забезпечує знімний акумулятор на 4700 мА·год (53,58 Вт·год, 11,4 В, модель YB‑3072135‑3S X14M).
Результати його тестування зведено до таблиці (у всіх випадках активовано Wi-Fi та Bluetooth):
|
Тип навантаження |
Час автономної роботи, г |
|
Максимальне навантаження (Battery Eater, яскравість 100%), годин |
1:30 |
|
Перегляд Full HD-відео, яскравість 100%, годин |
6:24 |
|
Мінімальне навантаження, яскравість 50%, годин |
6:24 |
|
Відновлення заряду, годин |
4:46 |
Тестування у режимі «Збалансована оптимізація» показало: при змішаному використанні ноутбук працює близько 6 годин 24 хвилин, а при максимальному навантаженні — 1 годину 30 хвилин. Повне відновлення заряду займає 4 години 46 хвилин.
Так, прикро, що немає швидкого заряджання. Але це захищений ноутбук — тут головне не рекорди, а стабільність і довговічність. До того ж завжди можна замінити розряджену зовнішню батарею на додаткову з комплекту постачання. А можливість гарячої заміни без вимкнення пристрою робить таке рішення справді зручним і практичним.
Підсумки
Vinga Scout X14M (X14M-155H321024B)— це приклад утилітарного професійного ноутбука, створеного для роботи в екстремальних умовах. Усе в ньому підпорядковано витривалості та стабільності: масивний корпус із посиленнями, демпферами та заглушками, дренажна клавіатура, ізольована система охолодження, подвійна батарея з гарячою заміною.
Екран — одна з ключових переваг: надяскравий, із підкоригованою гамою для кращої читабельності на сонці. LTE‑модем із GPS забезпечує постійний зв’язок і дозволяє точно визначати координати без додаткових пристроїв. Камера зі шторкою — не «вау», але цілком придатна для роботи. Процесор Intel Core Ultra 7 155H із модулем прискорення ШІ хоч і не надпотужний, та все ж додає користі у спеціалізованому софті.
Компроміси — очікувані: посередня акустика, середня автономність і відсутність швидкої зарядки. Втім, це компенсується можливістю гарячої заміни батареї та загальною концепцією «працювати попри все».
Vinga Scout X14M залишає по собі враження міцної та продуманої машини, яка чесно пропонує максимум можливого у своєму сегменті. Це рішення для професіоналів, які працюють у полі, під дощем, у пилюці чи на будівництві — і воно виправдовує свою ціну.
Переваги:
- захищений корпус із сертифікаціями MIL‑STD‑810H та IP65;
- подвійна батарея з функцією гарячої заміни;
- додаткова знімна батарея у комплекті постачання;
- LTE‑модем із GPS — завжди онлайн і з точними координатами;
- надяскравий екран, оптимізований для роботи на вулиці;
- сканер відбитків пальців, шторка камери та RF‑перемикач;
- можливості апгрейду: люк для SSD, ОЗП, SIM, SD;
- демпфери та компаунд для захисту від ударів і вібрацій.
Особливості:
- посередня акустика вбудованих динаміків.
Автор: Олександр Павлик
Висловлюємо подяку компанії BRAIN Computers, офіційному представнику Vinga, за наданий для тестування ноутбук.
Опубліковано : 14-05-2026
| Підписатися на наші канали | |||||
|
|
|
|
||






















































