up

Комп'ютерні новини

Всі розділи

Україна завойовує срібло у фіналі світової першості програмістів

Донецький Національний Університет (ДонНУ) оголосив про успішний виступ у фіналі світової першості по спортивнім програмуванню серед студентів World Finals ACM ICPC 2011  (Орландо,США, штат Флорида) і завоюванню срібних нагород командою ДонНУ, що складається з студентів фізичного і математичного факультетів: Антона Ломоноса, Івана Кускова і Антона Луньоа, під керівництвом тренера -  к.т.зв., доцента кафедри «Комп'ютерні технології» ДонНУ Парамонова Антона Івановича.

Нагадаємо, що 30 травня 2011 року в г. Орландо (США, штат Флорида) відбувся фінал світової першості по спортивному програмуванню серед студентів – World Finals ACM ICPC 2011.

International Collegiate Programming Contest (ICPC) – це найбільша міжнародна студентська командна олімпіада по програмуванню, що має 35-річну історію. Участь у цих змаганнях вимагає від студентів не тільки високого рівня знань, але і швидкості мислення, реакції та вміння орієнтуватися в нестандартних ситуаціях, повної емоційної та психологічної віддачі. Формат олімпіади передбачає командну участь, що виховує в молоді навички взаємодії та вміння працювати в команді. Олімпіада ICPC проходить під егідою асоціації АСМ за підтримки генерального спонсора-фірми IBM.

У фіналі за звання кращих з кращих боролися команди 105 найсильніших університетів миру, відібрані на попередніх етапах з 8305 команд, що представляють 2070 університетів з 88 країн світу.

У напруженій боротьбі і сильній конкуренції місце серед фіналістів цього року вперше завоювали одразу 4 українських університети: Таврійський національний університет ім.В.Вернадського (ТНУ), Київський національний університет ім.Т.Шевченко (КНУ), Львівський національний університет ім.І.Франка (ЛНУ) і Донецький національний університет (ДонНУ).

Серед фіналістів за підсумками виступів визначаються 12 призерів
(4 комплекти золотих медалей, 4 – срібних, 4 – бронзових), а також абсолютний чемпіон світу і чемпіони континентів.

У підсумку Чемпіоном світу в 2011 році, чемпіоном Азії і золотим призером стала команда з університету Чжэцзян (Китай). Чемпіоном Європи і золотим призером стала команда Санкт-Петербурзького державного університету (Росія). Кращою з українських команд стала команда Донецького національного університету, що завоювала для України комплект срібних медалей (абсолютне 8 місце у світі)! Повні результати доступні тут.

Срібні медалі команди ДонНУ підтверджують високий рівень підготовки програмістів в Україні і конкурентоспроможність нашого ІТ-ринку на світовій арені.

«Енергія, свіжі ідеї і талант цих суперзірок здатні допомогти суспільству у вирішенні багатьох проблем і змінити світ на краще, – підкреслює д-р Вільям Білл Паучер (Dr. Bill Poucher), професор університету Бейлора (Baylor University) і виконавчий директор ICPC. - Вони вміють працювати в команді, і доб'ються успіху, значно розширюючи можливості, які ми використовуємо сьогодні для взаємодії один з одним».