Комп'ютерні новини
Відеокарти
Анонсовано появу нової серії відеокарт MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II 2GD5
Компанія MSI представила нову серію відеокарт – N560GTX-Ti Twin Frozr II 2GD5. До її складу увійшли дві моделі: MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II 2GD5 та N560GTX-Ti Twin Frozr II 2GD5/OC. Обидва рішення зібрані на базі графічного процесору NVIDIA GF114 і оснащуються двома гігабайтами відеопам’яті, в той час як референсний дизайн передбачає використання лише одного.

Серед інших переваг рішень серії MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II 2GD5 варто відзначити наступні:
-
підтримка покращеної елементної бази Military Class II, яка включає феритові дроселі, твердотілі і танталові конденсатори. Усі вони характеризуються кращими параметрами та довшим терміном служби, ніж їх стандартні аналоги;
-
використання ефективної фірмової системи охолодження Twin Frozr II, що складається з мідної, нікельованої бази, чотирьох мідних теплових трубок (двох 6-мм і двох 8-мм), і двох 80-мм вентиляторів, швидкість обертання яких можна змінювати ШІМ-методом. Як заявляють розробники, завдяки такому дизайну вона здатна знизити робочу температуру графічного процесору на 20°С, у порівнянні з референсним рішенням.
Що ж стосується тактових частот функціонування новинок, то модель MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II 2GD5 володітиме еталонними параметрами, а рішення MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II 2GD5/OC характеризуватиметься фабрично-оптимізованими.
Відзначимо, що в комплект продажу обох новинок входитиме ексклюзивна фірмова утиліта MSI Afterburner, яка допоможе покращити рівень їх продуктивності, шляхом подальшого підвищення тактових частот функціонування. Порівняльна таблиця технічної специфікації нових відеокарт серії MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II 2GD5 виглядає наступним чином:
|
Модель |
MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II 2GD5/OC |
MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II 2GD5 | |
|
Графічний процесор |
Тип |
NVIDIA GF114 | |
|
Норми техпроцесу, нм |
40 | ||
|
Тактова частота, МГц |
880 |
822 | |
|
Уніфіковані шейдерні процесори |
Кількість |
384 | |
|
Тактова частота, МГц |
1760 |
1645 | |
|
Відеопам’ять |
Тип |
GDDR5 | |
|
Об’єм, ГБ |
2 | ||
|
Ефективна тактова частота, МГц |
4008 | ||
|
Розрядність шини, біт |
256 | ||
|
Зовнішні інтерфейси |
2 х DVI | ||
|
Підтримувані інструкції і технології |
Microsoft DirectX 11, OpenGL 4.x, NVIDIA SLI, NVIDIA 3D Vision, NVIDIA PureVideo HD, Blu-ray 3D, nView | ||
|
Ціна попереднього замовлення, € |
240 |
- | |
http://www.msi.com
http://www.tcmagazine.com
Сергій Буділовський
Перший погляд на нову відеокарту ASUS HD 6770 (EAH6770/DI/1GD5)
Анонсовано появу нової відеокарти ASUS HD 6770 (EAH6770/DI/1GD5). В її основі знаходиться графічний процесор AMD Juniper, який функціонує на тактовій частоті 850 МГц. Також новинка оснащується одним гігабайтом відеопам’яті, ефективна тактова частота якої складає 4 000 МГц.

Система охолодження моделі ASUS HD 6770 (EAH6770/DI/1GD5) базується на використанні однослотового кулера, що складається з бази, компактного алюмінієвого радіатора та одного вентилятора. Відзначимо, що унікальний дизайн турбіни забезпечує не лише ефективне відведення надлишку тепла, але збільшує термін служби відеокарти на 25% завдяки активному відштовхуванні пилу та дрібнодисперсних часточок.

Ще одна перевага рішення ASUS HD 6770 (EAH6770/DI/1GD5) полягає у використанні унікальної технології Super Alloy Power для виготовлення критично важливих силових компонентів елементної бази. Завдяки цьому вони характеризуються на 15% вищою продуктивністю, на 35°С нижчою робочою температурою і в 2,5 рази довшим терміном служби.

Детальніша таблиця технічної специфікації нової відеокарти ASUS HD 6770 (EAH6770/DI/1GD5) має наступний вигляд:
|
Модель |
ASUS HD 6770 (EAH6770/DI/1GD5) | ||
|
Графічний процесор |
Назва |
AMD Juniper | |
|
Тактова частота, МГц |
850 | ||
|
Кількість потокових процесорів |
800 | ||
|
Відеопам’ять |
Тип |
GDDR5 | |
|
Об’єм, МБ |
1 024 | ||
|
Номінальна тактова частота, МГц |
1 000 | ||
|
Ефективна тактова частота, МГц |
4 000 | ||
|
Розрядність шини, біт |
128 | ||
|
Підтримуваний внутрішній інтерфейс |
PCI Express 2.1 x16 | ||
|
Зовнішні інтерфейси |
1 x DVI | ||
|
Підтримувані інструкції та технології |
DirectX 11, Shader Model 5.0, DirectCompute 11, OpenGL 4.1, OpenCL 1.1, AMD Eyefinity, UVD 3, AMD HD3D, AMD CrossFireX, AMD PowerPlay | ||
http://www.asus.com
Сергій Буділовський
Детальніший погляд на нові відеокарти лінійки AMD Radeon HD 7000
З’явилися нові подробиці щодо відеокарт лінійки AMD Radeon HD 7000. Як стало відомо, першими 28-нм рішеннями, що з’являться в четвертому кварталі поточного року, стануть моделі класу «Mainstream» − AMD Radeon HD 7570, Radeon HD 7670, Radeon HD 7850 та Radeon HD 7870. Усі чотири новинки використовують мікроархітектуру VLIW4. Перші дві з них зібрані на базі графічних ядер з кодовою назвою AMD Lombok, а в основі двох інших знаходяться графічні ядра AMD Thames.
Відзначимо, що завдяки переходу до тоншого техпроцесу, нові відеокарти оснащуються більшою кількістю структурних компонентів, їх тактові частоти підвищилися, а потужність споживання знизилася в порівнянні з рішеннями попереднього покоління.

Наступними дебютуватимуть високопродуктивні моделі AMD Radeon HD 7950 та Radeon HD 7970. Вони базуватимуться на новій мікроархітектурі GCN (Next Generation Core), яка забезпечує подальше підвищення продуктивності та покращення функціональних можливостей обчислювання графічної інформації. Ще одним вагомим нововведенням стане використання нового типу відеопам’яті – XDR2, розробленої компанією Rambus. Дані мікросхеми здатні подвоїти ширину смуги пропускання в порівнянні з GDDR5-чіпами. При цьому потужність їх споживання на 30% менша. Як наслідок, ефективна тактова частота відеопам’яті найпродуктивнішого однопроцесорного рішення (AMD Radeon HD 7970) досягне рівня 8000 МГц, а потужність споживання знаходитиметься на рівні 190 Вт.
Після цього, у боротьбу вступлять моделі початкового класу лінійки AMD Radeon HD 7000. Порівняльна таблиця технічної специфікації нових відеокарт лінійки AMD Radeon HD 7000 виглядає наступним чином:
|
Модель |
Radeon HD 7570 |
Radeon HD 7670 |
Radeon HD 7850 |
Radeon HD 7870 |
Radeon HD 7950 |
Radeon HD 7970 | |
|
Техпроцес, нм |
28 | ||||||
|
Мікроархітектура |
VLIW4 |
VLIW4 |
VLIW4 |
VLIW4 |
GCN |
GCN | |
|
Кодова назва ядра |
Lombok Pro |
Lombok XT |
Thames Pro |
Thames XT |
Tahiti Pro |
Tahiti XT | |
|
Кількість кластерів |
12 |
12 |
22 |
24 |
30 |
32 | |
|
Кількість потокових процесорів |
768 |
768 |
1408 |
1536 |
1920 |
2048 | |
|
Тактова частота графічного ядра, МГц |
750 |
900 |
850 |
950 |
900 |
1000 | |
|
Кількість текстурних блоків |
48 |
48 |
88 |
96 |
120 |
128 | |
|
Кількість ROP-блоків |
16 |
16 |
32 |
32 |
64 |
64 | |
|
Відеопам’ять |
Тип |
GDDR5 |
GDDR5 |
GDDR5 |
GDDR5 |
XDR2 |
XDR2 |
|
Об’єм, ГБ |
1 |
1 |
2 |
2 |
2 |
2 | |
|
Ефективна тактова частота, МГц |
4000 |
5000 |
5200 |
5800 |
7200 |
8000 | |
|
Розрядність шини, біт |
128 |
128 |
256 |
256 |
256 |
256 | |
|
Ширина смуги пропускання, ГБ/с |
64 |
80 |
166 |
186 |
230 |
256 | |
|
Потужність споживання, Вт |
50 |
60 |
90 |
120 |
150 |
190 | |
http://news.softpedia.com
Сергій Буділовський
ASUS MATRIX GTX580/2DIS/1536MD5 – нова високопродуктивна відеокарта
Вперше продемонстрована на виставці Computex 2011, нова високопродуктивна відеокарта ASUS MATRIX GTX580/2DIS/1536MD5 офіційно зайняла своє місце в модельному ряді компанії.

Інженери серйозно попрацювали над моделлю ASUS MATRIX GTX580/2DIS/1536MD5, вдосконаливши в ній практично кожну систему, тому новинка володіє цілим рядом переваг над еталонними аналогами. Серед них варто виділити наступні:
-
використання 19-ти фазної системи стабілізації напруги живлення;
-
використання фірмової технології Super Alloy для виготовлення найважливіших компонентів елементної бази. Завдяки цьому на 15% збільшується їх продуктивність, на 35°С зменшується робоча температура і в 2,5 рази зростає термін служби;

-
підтримка технології TweakIt, яка передбачає наявність на друкованій платі кнопок «+» і «-», що дозволяють оперативно змінювати напругу живлення;

-
підтримка технології ProbeIt, яка забезпечує можливість підключення тестера і безпосереднього вимірювання напруги живлення на головних компонентах відеокарти;

-
наявність спеціальної кнопки «Safe Mode», яка розташована поруч із зовнішніми інтерфейсами. Вона стане у нагоді в разі невдалої спроби «оверклокінгу», оскільки дозволяє відновити безпечні параметри відеокарти;

-
наявність спеціальної кнопки, яка переводить вентилятори в режим максимальної ефективності;
-
використання фірмової трислотової системи охолодження, що складається з бази, декількох мідних теплових трубок, які напряму контактують з графічним процесором (технологія DirectCU II), масивного алюмінієвого радіатору, двох вентиляторів та додаткової задньої панелі. Остання призначена для запобігання пошкодження друкованої плати, оскільки конструкція системи охолодження є досить важкою. Як зазначає розробник, дане рішення на 600% збільшує створюваний повітряний потік та забезпечує на 20% краще охолодження, ніж референсний аналог;

-
використання MATRIX LED-індикаторів, які сигналізують про рівень завантаження графічного процесору;

-
підтримка збільшеної на 10 МГц тактової частоти графічного процесору.
У продаж новинка надійде в парі з фірмовою утилітою GPU Tweak. Вона дозволяє не лише проводити оптимізацію тактових частот, напруг живлення чи швидкостей обертання лопатей вентиляторів, але й забезпечує збереження покращених налаштувань в BIOS відеокарти і також оновлення її драйверів.

Порівняльна таблиця технічної специфікації нової відеокарти ASUS MATRIX GTX580/2DIS/1536MD5 з еталонним аналогом виглядає наступним чином:
|
Модель |
NVIDIA GeForce GTX 580 |
ASUS MATRIX GTX580/2DIS/1536MD5 | |
|
Графічний процесор |
Тип |
NVIDIA GF110 | |
|
Тактова частота, МГц |
772 |
782 | |
|
Уніфіковані шейдерні процесори |
Кількість |
512 | |
|
Тактова частота, МГц |
1544 |
- | |
|
Відео пам’ять |
Тип |
GDDR5 | |
|
Об’єм, ГБ |
1,5 | ||
|
Ефективна тактова частота, МГц |
4008 | ||
|
Розрядність шини, біт |
384 | ||
|
Зовнішні інтерфейси |
2 x DVI |
2 x DVI-I | |
|
Підтримувані інструкції і технології |
Microsoft DirectX 11, OpenGL 4.x, DirectCompute 5.0, NVIDIA SLI, NVIDIA 3D Vision Surround, NVIDIA PureVideo HD, Blu-ray 3D | ||
http://www.asus.com
Сергій Буділовський
Анонс нової відеокарти SAPPHIRE Vapor-X HD 6850
Нова відеокарта Vapor-X HD 6850 поповнила модельний ряд компанії SAPPHIRE. Новинка зібрана на базі графічного процесору AMD Barts PRO, що функціонує на підвищеній тактовій частоті. Відзначимо, що ефективна тактова частота мікросхем відеопам’яті також була збільшена з 4000 МГц до 4400 МГц.

Внутрішній дизайн моделі SAPPHIRE Vapor-X HD 6850 також зазнав змін. Зокрема, елементна база новинки використовує ефективні дроселі Black Diamond, що володіють високим оптимізаційним потенціалом. А 10-фазна система стабілізації напруги живлення забезпечує підведення необхідної енергії навіть при роботі на підвищених тактових частотах.

Фірмова система охолодження Vapor-X, якою оснащено рішення SAPPHIRE Vapor-X HD 6850, використовує двослотовий дизайн і складається з бази, випаровувальної камери, декількох мідних теплових трубок, алюмінієвого радіатору та центрально-розташованого вентилятору.

У продаж новинка надійде в парі з фірмовою оптимізаційною утилітою TriXX та купоном з ліцензійним кодом для гри Dirt3. Порівняльна таблиця технічної специфікації нової відеокарти SAPPHIRE Vapor-X HD 6850 з еталонним аналогом виглядає наступним чином:
|
Модель |
AMD Radeon HD 6850 |
SAPPHIRE Vapor-X HD 6850 | |
|
Графічний процесор |
Тип |
AMD Barts PRO | |
|
Тактова частота, МГц |
775 |
800 | |
|
Кількість потокових процесорів |
960 | ||
|
Відео пам’ять |
Тип |
GDDR5 | |
|
Об’єм, ГБ |
1 | ||
|
Ефективна тактова частота, МГц |
4000 |
4400 | |
|
Розрядність шини, біт |
256 | ||
|
Зовнішні інтерфейси |
2 x DVI 1 x HDMI 2 x Mini DisplayPort | ||
|
Підтримувані технології та інструкції |
Microsoft DirectX 11, Shader Model 5.0, DirectCompute 11, OpenGL 4.0, OpenCL, AMD Eyefinity, AMD CrossFireX, AMD HD3D, Blu-ray 3D | ||
http://www.sapphiretech.com
Сергій Буділовський
Модельний ряд нових графічних процесорів від компанії NVIDIA
Стали відомі перші подробиці технічної специфікації нового модельного ряду графічних процесорів компанії NVIDIA, на базі яких буде зібрана нова лінійка відеокарт. На даний момент відомо про дев’ять рішень, які будуть виготовлені за нормами 28-нм техпроцесу. Кодова назва нового модельного ряду – «N13», а усі новинки, що увійшли до нього, поділені на три класи: «початковий», «середній» та «екстремальний».
Рішення перших двох категорій оснащуються одним або двома гігабайтами відеопам’яті стандарту DDR3 / GDDR5, їх тепловий пакет не перевищує 35 Вт. Масове виробництво даних новинок розпочнеться в кінці грудня.

Три найбільш продуктивні моделі укомплектовані двома гігабайтами відеопам’яті стандарту GDDR5 і їх тепловий пакет знаходиться в межах 40 – 75 Вт. Масове виробництво перших двох відеокарт з даної категорії розпочнеться в січні, а виготовлення «флагмана» - в квітні / травні.
Також стали відомі результати тестування деяких новинок, отримані за допомогою бенчмарку 3DMark. Максимальний показник для середньо-продуктивних рішень складає 10 000 балів, а для високо-продуктивних новинок він знаходиться в діапазоні між 11 000 і 20 000 балів.
Зведена таблиця технічної специфікації нових графічних процесорів від компанії NVIDIA виглядає наступним чином:
|
Чіп |
N13M-GS |
N13P-LP |
N13P-GV |
N13P-GL |
N13P-GS |
N13P-GT |
N13E-GE |
N13E-GS1 |
N13E-GTX |
|
Розрядність шини даних, біт |
64 |
128 |
64 |
128 |
128 |
128 |
128 |
256 |
256 |
|
Тип відео |
DDR3 |
DDR3 |
GDDR5 |
DDR3 |
DDR3/ |
DDR3/ |
GDDR5 |
GDDR5 |
GDDR5 |
|
Об’єм відео |
1 |
1 |
1 |
1 |
2 |
2 |
2 |
2 |
2 |
|
Тепловий пакет (TDP), Вт |
15-20 |
15-20 |
15-20 |
25-30 |
25-30 |
30-35 |
40-45 |
70-75 |
70-75 |
|
Результат бенчмарку 3DMark |
- |
- |
- |
- |
9000 |
10000 |
11000 |
15000 |
20000 |
|
Час появи перших зразків |
початок жовтня |
початок жовтня |
початок жовтня |
початок жовтня |
початок жовтня |
початок жовтня |
початок жовтня |
початок листопада |
2012 |
|
Початок масового виробниц |
кінець грудня |
кінець грудня |
кінець грудня |
кінець грудня |
кінець грудня |
кінець грудня |
січень |
січень |
квітень / травень |
http://news.softpedia.com
Сергій Буділовський
Нова відеокарта ZOTAC GeForce GTS 450 ECO Edition
Анонсовано появу нової відеокарти ZOTAC GeForce GTS 450 ECO Edition. Вона виготовлена з використанням стандартного форм-фактору на базі графічного процесору NVIDIA GF106. При цьому, тактові частоти усіх трьох головних доменів новинки були знижені на 23% − 25%. Це дозволило моделі ZOTAC GeForce GTS 450 ECO Edition зменшити споживання електроенергії на 33%, а також відмовитися від використання додаткового 6-контактного роз’єму живлення. Таким чином, новинка чудово підійде для домашніх мультимедійних комп’ютерів.


Система охолодження рішення ZOTAC GeForce GTS 450 ECO Edition володіє однослотовим дизайном і складається з бази, компактного радіатору та невеликого вентилятору.

Набір зовнішніх інтерфейсів новинки також відрізняється від еталонного і включає порти DVI, HDMI та DisplayPort. Порівняльна таблиця технічної специфікації нової відеокарти ZOTAC GeForce GTS 450 ECO Edition з еталонним аналогом виглядає наступним чином:
|
Модель |
NVIDIA GeForce GTS 450 |
ZOTAC GeForce GTS 450 ECO Edition | |
|
Графічний процесор |
Тип |
NVIDIA GF106 | |
|
Тактова частота, МГц |
783 |
600 | |
|
Уніфіковані шейдерні процесори |
Кількість |
192 | |
|
Тактова частота, МГц |
1 566 |
1 200 | |
|
Відеопам’ять |
Тип |
GDDR5 |
DDR3 |
|
Об’єм, МБ |
1024 | ||
|
Тактова частота, МГц |
1804 |
1333 | |
|
Розрядність шини, біт |
128 | ||
|
Зовнішні інтерфейси |
2 x DVI |
1 x DVI-I | |
|
Додатковий роз’єм живлення |
1 х 6-контактний |
- | |
|
Підтримувані інструкції та технології |
Microsoft DirectX 11, Shader Model 5.0, OpenGL 4.х, NVIDIA SLI, NVIDIA PureVideo HD, NVIDIA 3D Vision Surround, Blu-ray 3D | ||
http://www.tcmagazine.com
http://www.techpowerup.com
Сергій Буділовський
Продажі відеокарт в другому кварталі знизилися на 15,2%
Згідно аналізу, проведеного дослідницькою компанією Jon Peddie Research, об’єм продажу відеокарт у другому кварталі поточного року склав усього 16,1 мільйонів штук. Для порівняння, в першому кварталі було продано 19 мільйонів відеокарт.
Серед причин такого скорочення, аналітики відзначають зростання популярності процесорів, з інтегрованим графічним ядром, а також скрутну економічну ситуацію.

Варто також відзначити, що 15,2% падіння ринку суттєво не вплинуло на позиції головних гравців. Як і раніше, лідерство утримує компанія NVIDIA. Її частка ринку скоротилася лише на 0,1% і знаходиться на позначці 59%. На другому місці знаходиться компанія AMD, яка за цей період зміцнила свої позиції на 0,1% і досягла рівня 40,6%. На інших учасників ринку (таких як Matrox та S3) припадає лише 0,4%.
Очікується, що річний об’єм продажів в даному сегменті ринку складе $13,8 мільярдів. Це на 33% менше, ніж аналогічний показник за 2010 рік.
http://www.tcmagazine.com
Сергій Буділовський
Показати ще









