Пошук по сайту

up
Banner

Комп'ютерні новини

Процесори

Ймовірний модельний ряд процесорів AMD Ryzen

Один з азіатських IT-сайтів виклав нові подробиці лінійки десктопних процесорів AMD Ryzen. Оскільки це неофіційна інформація, розглядати її варто з певною часткою скептицизму. Проте схема найменування виглядає цілком логічною.

AMD Ryzen

Отже, першими дебютують 8-ядерні / 16-потокові представники серії AMD Ryzen R7 з флагманом AMD Ryzen R7 1800X. Його базова частота повинна скласти 3,6 ГГц, а динамічна – 4,0 ГГц. Загальний обсяг кеш-пам'яті (L2 + L3) в нього сягне 20 МБ (4 + 16) і за рівнем продуктивності він протистоятиме Intel Core i7-6900K, але при цьому обіцяє меншу ціну: близько $700 замість $1100.

AMD Ryzen

За ними з'явиться серія 6-ядерних / 12-потокових моделей AMD Ryzen R5 з флагманом AMD Ryzen R5 1600X. Його базова частота сягне 3,5 ГГц, а динамічна – 3,9 ГГц. Він позиціонується як відповідь на Intel Core i5-7600K. Згодом з'являться і доступніші 4-ядерні / 8-потокові моделі серії AMD Ryzen R5 з топовим представником AMD Ryzen R5 1400X.

AMD Ryzen

Останніми дебютують 4-ядерні / 4-потокові моделі серії AMD Ryzen R3 з флагманом AMD Ryzen R3 1200X. Напевно вони протистоятимуть серії Intel Core i3, але завдяки повноцінним 4 фізичним ядер повинні показувати вищу продуктивність, особливо в оптимізованих під багатопотоковість завданнях.

AMD Ryzen

Дебют серії AMD Ryzen R7 очікується 2 березня в рамках виставки GDC 2017. Моделі з індексом «X» у кінці назви повинні підтримувати більше опцій для оверклокінгу, хоча абсолютно всі представники серії AMD Ryzen матимуть розблокований множник. Що ж стосується чіпів з маркуванням «PRO», на даний момент AMD таким чином позначає рішення для бізнес-користувачів.

AMD Ryzen

Зведена таблиця модельного ряду процесорів AMD Ryzen і їх конкурентів:

Модель

Кількість ядер / потоків

Орієнтовна тактова частота, ГГц

Ймовірний конкурент

AMD Ryzen R7 1800X

8 / 16

3,0 – 3,6

Intel Core i7-6900K

AMD Ryzen R7 PRO 1800

 

AMD Ryzen R7 1700X

Intel Core i7-7700K / 6800K

AMD Ryzen R7 1700

Intel Core i7-7700

AMD Ryzen R7 PRO 1700

 

AMD Ryzen R5 1600X

6 / 12

3,2 – 3,5

Intel Core i5-7600K

AMD Ryzen R5 PRO 1600

Intel Core i5-7600

AMD Ryzen R5 1500

Intel Core i5-7500

AMD Ryzen R5 PRO 1500

 

AMD Ryzen R5 1400X

4 / 8

3,2 – 3,5

Intel Core i5-7400

AMD Ryzen R5 PRO 1400

 

AMD Ryzen R5 1300

 

AMD Ryzen R5 PRO 1300

 

AMD Ryzen R3 1200X

4 / 4

3,1 – 3,4

 

AMD Ryzen R3 PRO 1200

 

AMD Ryzen R3 1100

 

AMD Ryzen R3 PRO 1100

 

https://www.dvhardware.net
http://wccftech.com
Сергій Буділовський

Постійне посилання на новину

Серія AMD Ryzen матиме мінімум один 6-ядерний процесор

Неофіційна інформація таїландського IT-сайту щодо відсутності в лінійці AMD Ryzen 6-ядерних процесорів, але наявності в ній 8-ядерних / 8-потокових зразків не отримала підтвердження з боку французького журналу Canard PC Hardware. У свому твіті редакція заявила про валідацію компанією AMD 6-ядерного / 12-потокового представника серії AMD Ryzen з базовою частотою 3,3 ГГц. Мета цього кроку – використання забракованих 8-ядерних моделей. А ось 8-ядерних / 8-потокових представників AMD Ryzen поки немає.

AMD Ryzen

З огляду на те, що саме журнал Canard PC Hardware першим виклав огляд раннього інженерного зразка нової лінійки процесорів, це джерело є авторитетнішим. До того ж з'явилося навіть кодове ім'я інженерного зразка 6-ядерного ЦП AMD Ryzen – ZD3301BBM6IF4_37/33_Y. Це ревізія F4 з динамічною частотою 3,7 ГГц.

AMD Ryzen

Також на даний момент відомо про два інші 8-ядерні інженерні зразки ревізії F4: ZD3406BAM88F4_38/34_Y і ZD3601BAM88F4_40/36_Y. Перша має частотну формулу 3,4 / 3,8 ГГц, а друга – 3,6 / 4,0 ГГц. При цьому обидві новинки пропонують 16 МБ кеш-пам'яті L3, а їх тепловий пакет не перевищує 95 Вт. Нагадаємо, що в рамках виставки CES 2017 був продемонстрований 8-ядерний процесор ревізії F3 – 1D3601A2M88F3_39/36_N – з частотною формулою 3,6 / 3,9 ГГц.

http://wccftech.com
Сергій Буділовський

Постійне посилання на новину

AMD підвела підсумки 2016 року й анонсувала терміни виходу нових продуктів

За результатами фінансової діяльності в четвертому кварталі 2016 року, дохід компанії AMD склав $1,11 млрд. Відповідно до системи GAAP, операційні збитки склали $3 млн, а чисті збитки – $ 51 млн. У порівнянні з попереднім кварталом і аналогічним періодом 2015 року результати значно покращилися, проте AMD поки ще не вийшла на самоокупність своєї діяльності. Якщо ж використовувати методику Non-GAAP, тоді в порівнянні з попереднім кварталом результати погіршилися: операційний прибуток скоротився з $70 млн до $26 млн, а чистий прибуток з $27 млн перетворився на $8 млн чистих збитків.

AMD Ryzen

Також в рамках оголошення результатів представники компанії AMD підтвердили, що постачання десктопних процесорів AMD Ryzen очікуються на початку березня поточного року. Тобто цілком імовірним видається їх дебют в рамках виставки GDC 2017 (27 лютого – 3 березня). У свою чергу постачання серверних моделей серії AMD Naples на мікроархітектурі AMD Zen очікуються в другому кварталі 2017 року. Також на цей період заплановано дебют перших представників лінійки відеокарт AMD Vega.

https://www.techpowerup.com
https://www.dvhardware.net
Сергій Буділовський

Постійне посилання на новину

Серія процесорів AMD Ryzen не матиме 6-ядерних моделей?

Цікава неофіційна інформація з'явилася на одному з таїландських IT-сайтів щодо процесорів лінійки AMD Ryzen. Раніше ми дізналися про орієнтовну наявність трьох серій: AMD Ryzen SR3, AMD Ryzen SR5 і AMD Ryzen SR7. Передбачалося, що до першої ввійдуть 4-ядерні (8-потокові) CPU, друга складатиметься з 6-ядерних (12-потокових), а третя міститиме 8-ядерні(16-потокові) моделі.

AMD Ryzen

Однак нова інформація заперечує наявність 6-ядерних процесорів. Натомість нас чекає такий розподіл: до серії AMD Ryzen SR3 ввійдуть 4-ядерні (8-потокові) рішення з 8 МБ кеш-пам'яті L3, серію AMD Ryzen SR5 складуть 8-ядерні (8-потокові) ЦП з підтримкою 16 МБ кеш пам'яті L3, а 8-ядерні (16-потокові) моделі з 16 МБ L3 ввійдуть до серії AMD Ryzen SR7. Всі вони матимуть розблокований множник для безперешкодного розгону.

AMD Ryzen

При цьому нам обіцяють кілька представників у кожній серії. Наприклад, флагманські процесори AMD Ryzen SR7 надійдуть у продаж з цінником від $580 до $720. Оскільки вони протистоять серії Intel Core i7 (Broadwell-E) з вартістю до $1100, їх ціна може бути цілком виправданою. Пізніше повинні з'явитися представники серій AMD Ryzen SR5 і AMD Ryzen SR3, але їх цінники поки не повідомляються.

http://www.fudzilla.com
http://wccftech.com
Сергій Буділовський

Постійне посилання на новину

Нові спекуляції з приводу цін і дати появи в продажу AMD Ryzen

На китайському IT-форумі Chiphell з'явилася нова неофіційна інформація щодо очікуваних багатьма процесорів серії AMD Ryzen. Повідомляється, що AMD дійсно повноцінно представить перші 8-ядерні (16-потокові) CPU вже в кінці лютого, але в продажу вони з'являться трохи пізніше в зв’язку з виявленими дрібними помилками в BIOS материнських плат, які наразі ліквідовуються їх виробниками.

AMD Ryzen

Що ж стосується 4-ядерних представників AMD Ryzen, вони дебютують на кілька місяців пізніше (максимум через 4). Вартість перших 8-ядерних моделей AMD Ryzen позначена на рівні $580 – 720, що в такому випадку робить їх конкурентами серії Intel Core i7 (Broadwell-E) і значно звужує коло потенційних покупців. Але все це поки спекуляції, тому сприймати цю інформацію потрібно з часткою скептицизму.

http://www.guru3d.com
Сергій Буділовський

Постійне посилання на новину

Знайомимося з серверними процесорами Intel Xeon E3-1200 v6 (Kaby Lake)

Ми вже познайомилися з масовими процесорами лінійки Intel Kabye Lake, а деякі з них навіть встигли побувати на тестуванні. Але незабаром дебютують нові моделі для серверного ринку – Intel Xeon E3-1200 v6, які також належать до покоління Intel Kaby Lake. Якщо їх вартість буде порівнянною з попередниками з лінійки Intel Skylake, напевно вони зацікавлять і деяких звичайних користувачів для складання ігрової або просто продуктивної системи.

Intel Xeon E3-1200 v6

На даний момент відомо про підготовку восьми моделей. Дві з них – Intel Xeon E3-1220 v6 і Intel Xeon E3-1225 v6 – не підтримують технологію Intel Hyper-Threading, тому пропонують лише 4 процесорних ядра з тактовою частотою 3 або 3,3 ГГц відповідно. У свою чергу шість інших моделей – Intel Xeon E3-1230 v6, Intel Xeon E3-1240 v6, Intel Xeon E3-1245 v6, Intel Xeon E3-1270 v6, Intel Xeon E3-1275 v6 і Intel Xeon E3-1280 v6 – завдяки підтримці технології Intel Hyper-Threading можуть одночасно обробляти до 8 потоків даних. А їх частота знаходиться в діапазоні від 3,5 до 3,9 ГГц.

Додатково всі ЦП серії Intel Xeon E3-1200 v6 мають 8 МБ кеш-пам'яті L3. Моделі з «5» в кінці назви можуть похвалитися вбудованим графічним ядром Intel HD Graphics P630 з динамічною частотою 1150 МГц. А їх TDP на 1 Вт більше, ніж у рішень без iGPU. Вартість новинки поки не повідомляється.

Зведена таблиця технічних характеристик процесорів серії Intel Xeon E3-1200 v6:

Модель

Ядра / потоки

Частота, ГГц

L3, МБ

iGPU

Частота, МГц

TDP, Вт

Xeon E3-1220 v6

4 / 4

3

8

-

-

72

Xeon E3-1225 v6

4 / 4

3,3

8

Intel HD Graphics P630

до 1150

73

Xeon E3-1230 v6

4 / 8

3,5

8

-

-

72

Xeon E3-1240 v6

4 / 8

3,7

8

-

-

72

Xeon E3-1245 v6

4 / 8

3,7

8

Intel HD Graphics P630

до 1150

73

Xeon E3-1270 v6

4 / 8

3,8

8

-

-

72

Xeon E3-1275 v6

4 / 8

3,8

8

Intel HD Graphics P630

до 1150

73

Xeon E3-1280 v6

4 / 8

3,9

8

-

-

72

http://www.guru3d.com
Сергій Буділовський

Постійне посилання на новину

Результати тестів Intel Pentium G4560: швидший і дешевший, ніж AMD FX-6300

Компанія Intel офіційно представила весь модельний ряд Intel Kaby Lake, включаючи дуже цікаві CPU серії Intel Pentium. Всі вони оснащені підтримкою двох процесорних ядер і технології Intel Hyper-Threading, що дозволяє одночасно обробляти до чотирьох потоків. Завдяки цьому новинки по суті виступають прямим продовженням серії Intel Core i3, найдоступніші представники якої також підтримують 3 МБ кеш-пам'яті L3.

Один з авторитетних німецьких сайтів отримав модель Intel Pentium G4560 (2/4 х 3,5 ГГц) і провів її комплексне тестування. Результати виявилися доволі вражаючими. Зведений показник в ігрових тестах при роздільності Full HD у новинки виявився на рівні Intel Core i5-2500K. Вона відстала від Intel Core i3-6100 всього на 3%, хоча різниця в рекомендованій ціні в них майже подвійна ($64 проти $117). Більш того, Intel Pentium G4560 виявився на 12% кращим Intel Core i3-4330 і на 16% випередив AMD FX-6300.

Якщо ж комплексно оцінити продуктивність новинки у Windows-програмах та іграх при роздільності Full HD, вона на 5% поступається Intel Core i3-6100, однак на 9% випереджає Intel Core i3-4330 і на 14% AMD FX-6300. Що ж стосується рівня енергоспоживання, Intel Pentium G4560 у різних тестах показав від 46 до 57 Вт при максимальному навантаженні. Для порівняння: споживання Intel Core i3-6100 коливається в діапазоні від 56 до 90 Вт, а в AMD FX-6300 – від 105 до 148 Вт. Одним словом, Intel Pentium G4560 і його побратими можуть стати справжньою проблемою для серії Intel Core i3 у внутрішньому модельному ряду, не згадуючи вже зовнішніх конкурентів попередніх поколінь.

http://wccftech.com
https://www.computerbase.de
Сергій Буділовський

Постійне посилання на новину

Процесори Intel Core i3-7101E і Core i3-7101TE поповнили модельний ряд Intel Kaby Lake

В офіційній базі даних процесорів компанії Intel помічені два нові представники серії Intel Core i3. Йдеться про моделі Intel Core i3-7101E і Intel Core i3-7101TE, які трохи відрізняються в гірший бік від версій Intel Core i3-7100 і Intel Core i3-7100T. Хоча при цьому всі вони характеризуються рекомендованою вартістю $117 у партіях від 1000 штук.

Intel Core i3-7101E Core i3-7101TE

CPU Intel Core i3-7101E має підтримку двох процесорних ядер і технологію Intel Hyper-Threading для одночасної обробки чотирьох потоків. Максимальна його частота становить 3,9 ГГц. Об'єм кеш-пам'яті L3 сягає 3 МБ. Тепер про відмінності від Intel Core i3-7100. По-перше, новинка використовує графічне ядро ​​Intel HD Graphics 610 замість Intel HD Graphics 630, в якому напевно менше обчислювальних блоків, але їх частотна формула однакова (350 – 1100 МГц). По-друге, вбудований контролер оперативної пам'яті Intel Core i3-7101E гарантовано підтримує роботу в двоканальному режимі модулів стандартів DDR3L-1600 / DDR4-2133, в той час як у Intel Core i3-7100 додатково зазначена підтримка DDR4-2400. По-третє, тепловий пакет новинки становить 54 Вт, а в Intel Core i3-7100 він заявлений на рівні 51 Вт.

У свою чергу Intel Core i3-7101TE – це 35-ватна двоядерна модель з підтримкою технології Intel Hyper-Threading і номінальною частотою 3,4 ГГц. Її ключові відмінності від Intel Core i3-7100T також криються у використанні Intel HD Graphics 610 замість Intel HD Graphics 630 і в відсутності гарантованої підтримки модулів DDR4-2400.

http://ark.intel.com
Сергій Буділовський

Постійне посилання на новину

Показати ще