Огляд Vinga 27S118-21B: доступний Full HD-монітор із частотою 180 Гц
31-08-2026
Вибираючи монітор для роботи та ігор, хочеться отримати якомога більше можливостей без зайвої переплати. Висока частота оновлення, хороше зображення, продумана ергономіка — усе це вже давно не є чимось незвичайним, але поєднати такі характеристики в доступній моделі вдається не завжди.
До нас на тестування потрапив один із таких моніторів — Vinga 27S118-21B. Він має 27-дюймову IPS-матрицю з роздільною здатністю Full HD та частотою оновлення 180 Гц. Але цікава тут не лише висока частота. Монітор отримав повноцінну ергономічну підставку з регулюванням висоти, нахилу, повороту та можливістю перевести екран у портретний режим. Для доступного монітора такий набір можливостей виглядає досить незвично. На момент написання огляду його можна було придбати приблизно за 6400 грн.
За такої ціни набір характеристик виглядає справді цікаво. Але є тут і компроміс: 27-дюймова панель має роздільну здатність лише Full HD, тому щільність пікселів буде невисокою. Тож цікаво, наскільки вдало виробнику вдалося збалансувати високу частоту оновлення, велику діагональ та ергономіку.
Саме це ми й перевіримо в нашому огляді — на що насправді здатна Vinga 27S118-21B і чи є вона вдалим варіантом за свої гроші.
Специфікація
|
Модель |
Vinga 27S118-21B |
|
Тип панелі |
IPS |
|
Тип покриття |
Matte Coating |
|
Тип підсвічування |
WLED |
|
Діагональ, дюймів/см |
27/68,58 |
|
Область перегляду дисплея (Ш*В), мм |
596,74 х 335,66 |
|
Максимальна роздільна здатність |
1920 х 1080 |
|
PPI |
82 |
|
Співвідношення сторін |
16:9 |
|
Розмір пікселя, мм*мм |
0,311 х 0,311 |
|
Час відгуку типовий (G2G), мс |
1 |
|
Яскравість (SDR, типова), кд/м2 |
350 |
|
Коефіцієнт статичної контрастності (типовий) |
1000:1 |
|
Кути огляду (CR≧10, H/V), ° |
178 / 178 |
|
Частота вертикальної розгортки (макс.), Гц |
180 |
|
Кількість кольорів, що відображаються, млн. |
16,7 |
|
Колірне покриття sRGB, % |
100 |
|
Підтримка адаптивної синхронізації |
VESA Adaptive Sync |
|
Технологія Flicker-Free |
Так |
|
Технологія Low Blue Light |
Так |
|
Ігрові функції: |
|
|
Режими |
11 режимів |
|
Teхнологія HDR |
Так, HDR10 |
|
Відеофункції: |
|
|
Технологія Overdrive |
Так |
|
Вибір температури кольору |
Так (4 режими) |
|
Підтримка HDCP |
Так, 2.2 |
|
Технологія VRR |
Так (Adaptive-Sync) |
|
Фільтр синього світла |
Так |
|
Динаміки |
Так, (2 Вт*2) |
|
Інтерфейси |
DisplayPort х1 HDMI х 1 USB Type-A х 1 3,5-мм роз’єм для навушників х 1 |
|
Особливості конструкції: |
|
|
Нахил екрану (Tilt), ° |
-5…+18 |
|
Поворот у горизонтальній площині, ° |
+15…-15 |
|
Регулювання висоти, мм: |
0…127 |
|
Поворот у вертикальній площині (Pivot), ° |
+90…-90 |
|
Настінне кріплення VESA, мм |
75 х 75 |
|
Замок Kensington |
Так |
|
Енергоспоживання: |
|
|
Енергоспоживання у вимкненому стані / стані очікування / номінальне, Вт |
<0,3 / <0,5 / <48 |
|
Напруга |
100-240 В, 50/60 Гц |
|
Розміри: |
|
|
Розміри, (Ш*В*Г), см |
62,0 х 45,0-58,0 х 22,00 |
|
Розміри, (Ш*В*Г) без підставки, см |
62,0 х 36,0 х 4,0 |
|
Вага нетто, кг |
5,35 |
|
Вага брутто, кг |
6,75 |
|
Колір |
Чорний |
|
Гарантія, місяців |
12 |
|
Аксесуари |
Ніжка, підставка, адаптер живлення, DP кабель, HDMI кабель, адаптер кріплення VESA, короткий посібник, гарантійний талон. |
|
Інструкція з експлуатації |
|
|
Сайт виробника |
|
|
Сторінка продукту |
|
Паковання та комплект постачання
Монітор постачається у повноколірній глянцевій коробці чорного кольору з салатовими гранями. На передній і задній сторонах зображено пристрій, логотип Vinga, назву моделі та ключові характеристики: 27 дюймів, IPS, Full HD та 180 Гц. Для зручності транспортування зверху є пластикова ручка. На бічних торцях наведено специфікації та описані кути повороту.
Усередині коробки у пінопластовому демпфері розміщено комплект постачання: квадратну основу, вертикальну стійку з отвором для кабель-менеджменту, металеву адаптер-пластину VESA, кабелі DisplayPort та HDMI, зовнішній блок живлення та паперову документацію.
Зовнішній вигляд та особливості експлуатації
Vinga 27S118-21B має сучасний безрамковий дизайн із трьох боків. Фронтальна частина вирізняється стриманим оформленням. Монітор встановлено на компактну квадратну основу чорного кольору.
Зовнішня пластикова рамка корпусу має товщину близько 2 мм, а внутрішня чорна межа активної області становить 5 мм з боків і зверху та 2 мм знизу. Нижня частина дисплея має висоту 18 мм, а по її центру розміщено логотип Vinga.
Індикатор живлення знаходиться нижньому правому торці позаду: він світиться синім під час роботи та змінює колір на чорний у режимі очікування. Його незвичне розташування викликає лише подив — помітити його чи зрозуміти статус під час роботи вкрай важко.
Тильна сторона виконана з матового пластику з шорсткою текстурою та геометричними лініями. У центрі розташоване заглиблення для монтажу підставки. У верхній частині нанесено логотип Vinga. На правій грані задньої панелі розміщено блок із п’яти червоних кнопок для керування OSD-меню. Ближче до центру розташовані дві червоні декоративні вставки.
У нижній центральній частині розміщено інтерфейсну нішу з портами, спрямованими донизу.
Верхня частина задньої панелі містить вентиляційні прорізи для відведення нагрітого повітря, які поєднані з вбудованими колонками потужністю 2 × 2 Вт. Якість їхнього звучання посередня, тому для мультимедійного використання краще підключити зовнішню акустику або навушники.
Збірка конструкції здійснюється повністю без використання інструментів. Стійка за допомогою спеціального шарнірного механізму швидко та надійно защіпається у посадковому заглибленні на тильній панелі монітора. Для її від’єднання передбачена зручна кнопка фіксатора, натискання якої дозволяє миттєво звільнити монтажну пластину.
Основа з’єднується зі стійкою єдиним гвинтом, що вкручується знизу, забезпечуючи монолітність конструкції. Чотири прогумовані опори по кутах основи гарантують стабільність на столі.
Якщо ж планується використання стороннього кронштейна, у комплекті постачається спеціальний металевий адаптер VESA 75 х 75 мм, який встановлюється у посадкове заглиблення корпусу.
Дизайн стійки максимально стриманий і акуратний: на ній немає зайвих декоративних елементів, написів чи штативних гнізд. Для організації кабель-менеджменту в нижній частині стійки передбачено акуратний овальний виріз, який дозволяє зручно та охайно вивести всі дроти назад.
Підставка підтримує усі типи регулювання: нахил екрана в межах -5°…+18°, поворот у горизонтальній площині ±15°, поворот у вертикальній площині (Pivot) ±90° та регулювання висоти в діапазоні 0…127 мм.
Ліва частина задньої панелі містить отвір замка Kensington для захисту від крадіжки.
Керування здійснюється за допомогою п’яти червоних кнопок, розташованих на правому скосі задньої панелі.
Наліпка в нижній частині містить модель, серійний номер, дату виробництва та країну походження.
Усі порти монітора орієнтовані донизу, що забезпечує зручність підключення та сумісність із настінним монтажем. На інтерфейсній панелі розміщені: по одному роз’єму HDMI та DisplayPort, 3,5-мм аудіо вихід, порт USB для зарядки пристроїв та роз’єм для підключення живлення.
Екранне меню
Навігація в моніторі реалізована за допомогою п’яти окремих пластикових кнопок, розташованих стовпчиком праворуч на тильній панелі корпусу. Жодних сучасних джойстиків чи зручних підказок на екрані тут немає — керування здійснюється за класичною, але доволі незручною «сліпою» схемою.
Порядок розташування елементів керування:
- Кнопка «M» (Menu): відкриває головне OSD-меню та підтверджує вибір потрібного пункту;
- Кнопки «+» та «-»: використовуються для гортання пунктів списку вертикально, а також для швидкої зміни числових значень параметрів;
- Кнопка «E» (Exit): виконує роль виходу з меню або повернення на попередній рівень налаштувань;
- Кнопка живлення: вмикає та вимикає монітор
Докладний опис функцій OSD — у посібнику користувача.
Тестування
Настав час дізнатись, що може продемонструвати Vinga 27S118-21B на практиці. З описом методики дослідження характеристик моніторів можна ознайомитись у відповідному матеріалі.
У дисплеї закладено одинадцять заводських профілів, орієнтованих на різні сценарії використання — від ігор до перегляду відео та роботи з текстом. Для наочності в таблиці наведено вимірювання шести найбільш показових профілів:
|
Профілі |
FPS1 |
FPS2 |
Gamer1 |
Standard |
Internet |
Text |
|
Яскравість по OSD, % |
25 |
100 |
80 |
80 |
100 |
35 |
|
Яскравість білого поля, кд/м2 |
139,4 |
337,3 |
332,3 |
305,5 |
315,7 |
150,7 |
|
Яскравість чорного поля, кд/м2 |
0,1107 |
0,2717 |
0,2645 |
0,2492 |
0,2608 |
0,136 |
|
Коефіцієнт контрастності |
1259:1 |
1241:1 |
1223:1 |
1226:1 |
1210:1 |
1108:1 |
|
Колірна температура точки білого, К |
6529 |
6532 |
6522 |
6589 |
6579 |
6441 |
|
Охоплення колірного діапазону sRGB, % |
91,8 |
92,4 |
92,8 |
92,3 |
92,5 |
92,5 |
|
Охоплення колірного діапазону Adobe RGB, % |
67,0 |
67,5 |
67,9 |
67,5 |
67,6 |
67,7 |
|
Об'єм колірного діапазону sRGB, % |
106,7 |
106,8 |
107,9 |
107,6 |
107,4 |
107,4 |
|
Об'єм колірного діапазону Adobe RGB, % |
73,5 |
73,6 |
74,3 |
74,1 |
74,0 |
74,0 |
|
Середнє відхилення dE*00 (∆E) |
0,37 |
0,39 |
0,23 |
0,20 |
0,22 |
0,24 |
|
Максимальне відхилення dE*00 (∆E) |
1,32 |
1,67 |
1,39 |
1,37 |
1,71 |
1,45 |
|
Середня гама |
1,89 |
1,89 |
1,70 |
2,04 |
1,95 |
1,96 |
|
Енергоспоживання, Вт |
15,7 |
32,8 |
32,7 |
22,5 |
31,5 |
16,3 |
Заявлена яскравість — 350 кд/м². У більшості профілів значення «з коробки» тримаються на високому рівні в межах 305–337 ніт, наближаючись до паспортних показників. Водночас спеціалізовані пресети навмисно приглушені для комфортної роботи: Text видає 150 ніт, а FPS1 обмежується 139 ніт.
Контрастність п’яти режимів у діапазоні 1210–1259:1, що перевищує заявлені 1000:1 і є нетипово високою для швидких IPS‑панелей. Абсолютним лідером став профіль FPS1 із результатом 1259:1.
Колірна температура точки білого коливається від 6441 до 6589 К: усі шість профілів демонструють чудове калібрування з мінімальним зміщенням, тримаючись максимально близько до нейтрального еталона.
Споживання енергії становить 15,7–32,8 Вт залежно від активного профілю та встановленої яскравості підсвічування, що повністю вписується в можливості встановленого блоку живлення та підтверджує помірне енергоспоживання пристрою.
Колірне охоплення
CIE-діаграми профілю «FPS1» для просторів sRGB та Adobe RGB
CIE-діаграми профілю «FPS2» для просторів sRGB та Adobe RGB
CIE-діаграми профілю «Gamer1» для просторів sRGB та Adobe RGB
CIE-діаграми профілю «Standard» для просторів sRGB та Adobe RGB
CIE-діаграми профілю «Internet» для просторів sRGB та Adobe RGB
CIE-діаграми профілю «Text» для просторів sRGB та Adobe RGB
Заявлене виробником покриття sRGB становить 100%. У всіх шести профілях зафіксовано фактичне покриття простору sRGB в межах 91,8–92,8%. Об’єм охоплення становить 106,7–107,9%, що свідчить про базову, але цілком достатню для повсякденних завдань і побутових ігор палітру. На CIE-діаграмах трикутники кольорового простору виглядають акуратно та практично ідентично у всіх режимах, без помітних зсувів опорних точок.
Що ж стосується ширшого простору Adobe RGB, то тут охоплення очікувано тримається на скромнішому рівні 67,0–67,9% з об'ємом 73,5–74,3%, що є типовим для стандартних IPS-панелей цього класу.
Як для недорогого універсального монітора, колірне охоплення та форма трикутників на графіках виглядають цілком збалансовано. Усі пресети демонструють рівні показники без різких провалів, забезпечуючи прогнозовану передачу кольору без зайвих спотворень.
Точність передачі відтінків
Діаграма відхилення основних кольорів та відтінків від еталонів у профілі «FPS1»
Діаграма відхилення основних кольорів та відтінків від еталонів у профілі «FPS2»
Діаграма відхилення основних кольорів та відтінків від еталонів у профілі «Gamer1»
Діаграма відхилення основних кольорів та відтінків від еталонів у профілі «Standard»
Діаграма відхилення основних кольорів та відтінків від еталонів у профілі «Internet»
Діаграма відхилення основних кольорів та відтінків від еталонів у профілі «Text»
Усі протестовані профілі демонструють дуже високу точність передачі кольору навіть без попереднього калібрування. Середнє відхилення dE*00 становить лише 0,20–0,39, що значно нижче умовного порогу одиниці. Максимальні значення здебільшого залишаються в безпечних межах 1,32–1,71, тобто навіть пікові відхилення не виходять за рамки комфортної норми і є непомітними для ока.
Відтінки сірого стабільні, без зсувів у теплі чи холодні тони, палітра повністю контрольована. Вражає те, що така точність досягається у бюджетному ігровому IPS моніторі без попереднього калібрування. За рівнем узгодженості кольору пристрій наближається до дорожчих моделей, що є просто чудовим результатом, якого точно не очікуєш від недорогого монітора.
Рівні RGB
Графік рівнів RGB профілю «FPS1»
Графік рівнів RGB профілю «FPS2»
Графік рівнів RGB профілю «Gamer1»
Графік рівнів RGB профілю «Standard»
Графік рівнів RGB профілю «Internet»
Графік рівнів RGB профілю «Text»
У більшості профілів зелений та червоний канали тримаються дуже близько один до одного з мінімальним зазором, тоді як синій канал проходить помітно вище, створюючи легкий холодний відтінок зображення.
У режимі «Standard» цей розрив між каналами на темних ділянках суттєво збільшується через різкий стрибок синьої складової. Повністю протилежну картину демонструє профіль «Text», де синій канал опускається вниз і зливається із зеленим, а роль домінуючого бере на себе червоний канал.
Загалом канали тримаються стабільно і без хаотичних коливань по всій довжині шкали. Помітний розбіг між лініями спостерігається лише в окремих зонах нагадуючи про бюджетне походження матриці, проте загальна рівновага залишається цілком прийнятною для повсякденної роботи та ігор.
Гама
Графік гама-кривих у профілі «FPS1»
Графік гама-кривих у профілі «FPS2»
Графік гама-кривих у профілі «Gamer1»
Графік гама-кривих у профілі «Standard»
Графік гама-кривих у профілі «Internet»
Графік гама-кривих у профілі «Text»
У більшості профілів криві всіх трьох кольорових каналів проходять дещо вище еталонної пунктирної лінії в середньому діапазоні та мають помітний підйом синьої лінії. Це свідчить про певне освітлення картинки та зміщення балансу в холодніші відтінки на світлих ділянках. Водночас у верхній частині графіків лінії починають щільніше зближуватися з референсною кривою.
Зовсім інакше виглядає профіль Text, де червоний канал різко відривається вгору від решти кривих, проходячи суттєво вище еталона по всій довжині шкали, тоді як зелений і синій канали тримаються ближче до базової лінії. Це забезпечує помітне тепле забарвлення, що є типовим для зручності читання текстових документів і зниження навантаження на очі.
Загалом гама-криві демонструють типову для недорогих масових моніторів поведінку з легкими відхиленнями від еталона в залежності від обраного пресету.
Стабільність контрастності та діапазон зміни яскравості
Серед усіх профілів найбільш збалансованим виявився режим «Standard», тож саме він був взятий за основу для подальшого калібрування.
При ручному регулюванні через OSD діапазон яскравості становить 30–348 кд/м². Це забезпечує чудову універсальність: нижня межа достатньо комфортна для роботи в темряві, а верхня — висока для яскраво освітлених умов.
Контрастність залишається стабільною на всьому діапазоні — від 1250:1 до 1286:1. Це дуже високий показник для швидкої IPS‑панелі: заявлені 1000:1 не лише досягаються, а й перевищуються більш ніж на чверть. Крива зміни контрастності майже ідеально рівна, без провалів на низьких рівнях яскравості, що свідчить про якісну реалізацію апаратного регулювання без втрати глибини чорного.
Калібрування монітора
CIE-діаграми відкаліброваного профілю для просторів Graphics та Adobe RGB
Діаграма відхилення основних кольорів та відтінків від еталонів у відкаліброваному профілі
Графік рівнів RGB відкаліброваного профілю
Графік гама-кривих у відкаліброваному профілі
Файл з відповідними параметрами доступний за цим посиланням. Отримані результати до і після апаратного калібрування зведені в таблицю.
|
Профілі |
Standard |
Калібрований |
|
Яскравість по OSD, % |
80 |
17 |
|
Яскравість білого поля, кд/м2 |
305,5 |
113,0 |
|
Яскравість чорного поля, кд/м2 |
0,2492 |
0,0881 |
|
Коефіцієнт контрастності |
1226:1 |
1282:1 |
|
Колірна температура точки білого, К |
6589 |
6461 |
|
Охоплення колірного діапазону sRGB, % |
92,3 |
92,8 |
|
Охоплення колірного діапазону Adobe RGB, % |
67,5 |
67,9 |
|
Об'єм колірного діапазону sRGB, % |
107,6 |
108,6 |
|
Об'єм колірного діапазону Adobe RGB, % |
74,1 |
74,8 |
|
Середнє відхилення dE*00 (∆E) |
0,20 |
0,23 |
|
Максимальне відхилення dE*00 (∆E) |
1,37 |
1,28 |
|
Середня гама |
2,04 |
1,97 |
|
Енергоспоживання, Вт |
22,5 |
13,8 |
Калібрування режиму «Standard» дозволило знизити яскравість білого поля до комфортних 113,0 кд/м², наблизити колірну температуру точки білого до еталонних 6500 K та покращити контрастність — із 1226:1 до 1282:1, що є дуже високим показником для швидкої IPS‑панелі.
Охоплення sRGB та Adobe RGB разом із їхніми об'ємами залишилися практично незмінними або навіть дещо зросли.
Середнє відхилення dE*00 (∆E) практично не змінилося, а максимальне зменшилося з 1,37 до 1,28, залишаючись у межах ідеальної норми.
Середня гама номінально знизилася з 2,04 до 1,97, проте за формою криві стали значно збалансованішими і правильнішими.
Водночас RGB‑канали та баланс сірого стали набагато рівномірнішими, без провалів у тінях, а енергоспоживання знизилося з 22,5 до 13,8 Вт.
Загалом, калібрування дало помітний виграш. Точність передачі кольору залишилася на чудовому рівні, натомість покращилися форма гама-кривих, баланс каналів, температура білого, контрастність та енергоспоживання. Для ігрового монітора це означає більш збалансовану картинку без втрати швидкодії, хоча заводський профіль «Standard» і без корекції виглядає дуже переконливо.
Рівномірність підсвічування екрану
Максимальне відхилення яскравості становить 18 кд/м² із просіданням до 88 кд/м² у нижній частині екрана, що є звичним результатом для масової IPS-панелі.
Верхня та центральна зони демонструють високу однорідність, а незначне зниження показників унизу вкладається в допустимі норми для таких матриць.
Відхилення температури точки білого від центральної ділянки становить від –141 до +94 K, що вкладається у допустимі межі ±300–350 K. Візуально зображення залишається стабільним, без помітних зсувів відтінків чи локальних перекосів.
Засвіти на чорному екрані проявляються лише в повній темряві. На першому фото — реальна візуальна картина: фон рівномірно темний, без локальних підсвічувань чи світлих плям. Друге фото — знімок із довгою витримкою (1,3 с), який підсилює контраст і виводить на поверхню найменші відхилення, але навіть у такому режимі не фіксується жодних критичних витоків світла. У реальних умовах засвіти практично відсутні й не впливають на комфорт перегляду темних сцен.
На білій заливці помітне легке затемнення по краях, без різких перепадів чи виражених артефактів. По краям екрану можна побачити слабкі відтінки — рожеві або синюваті, без чітких меж і без впливу на комфорт.
На темно‑сірому фоні проявляється м’яке затемнення вздовж бокових країв, без різких переходів чи кольорових зсувів. Воно залишається в межах типової поведінки матриць цього класу.
Загалом картинка виглядає рівномірною: без плям, хмарності чи небажаних артефактів навіть у складних півтонах.
Швидкість матриці та ШІМ
Vinga 27S118-21B оснащено пласкою IPS‑матрицею з частотою оновлення 180 Гц. У динаміці монітор демонструє цілком прийнятну для свого класу плавність, хоча реальний час відгуку матриці складає близько 5 мс навіть при активованому розгоні, що помітно в тестах.
Під час Schlieren‑тесту на темних переходах та в зоні з рухомими об’єктами фіксуються помірні шлейфи.
Меню OSD пропонує лише простий перемикач розгону без можливості тонкого регулювання. При цьому монітор не створює агресивних артефактів чи надмірних світлових ореолів навколо контрастних об’єктів. Для частоти 180 Гц такого рівня швидкодії цілком достатньо, а відсутність різких побічних ефектів є вагомим плюсом для бюджетного рішення.
Монітор підтримує технологію адаптивної синхронізації, причому в офіційних специфікаціях виробник зазначає стандарт VESA Adaptive-Sync із простим перемикачем. Вона дозволяє динамічно узгоджувати кадрову частоту й успішно усувати розриви зображення.
Яскравість 20%, витримка 1/15
Монітор підтримує технологію Flicker-Free, яка усуває мерехтіння підсвітки та знижує навантаження на очі. Суцільний фронт на фото підтверджує відсутність ШІМ — підсвітка працює стабільно навіть на низькій яскравості.
Фільтр синього світла тут реалізований на програмному рівні та має п'ять рівнів регулювання сили дії, проте на високих значеннях зображення починає помітно жовтіти.
Ігрові функції
Vinga 27S118-21B не перевантажений зайвими маркетинговими «розумними» функціями чи штучними прицілами на екрані. Монітор пропонує базовий і зрозумілий набір інструментів:
- Стабілізація чорного — функція висвітлення темних ділянок кадру, яка допомагає вчасно помітити супротивника в тінях;
- Розгін матриці — простий перемикач увімкнення/вимкнення для підвищення швидкодії пікселів;
- Адаптивна синхронізація (FreeSync / Adaptive-Sync) — ефективно усуває розриви кадрів і робить відеоряд плавним;
- Спеціалізовані пресети зображення — окремі ігрові профільні режими, що дозволяють швидко адаптувати контраст і гаму під динамічні ігри.
Кути огляду
Vinga 27S118-21B демонструє стандартну для сучасних IPS-панелей картину. При відхиленні від центру кольори та контраст залишаються стабільними, а картинка не втрачає насиченості.
Характерний для таких матриць ефект Glow виражений помірно й на темному фоні майже не відволікає від роботи чи гри. У підсумку монітор пропонує передбачувані широкі кути огляду без різких спотворень.
Підсумок
Vinga 27S118-21B — доступний 27-дюймовий Full HD-монітор із частотою оновлення 180 Гц, IPS-матрицею та повноцінною ергономікою. Він пропонує цілком пристойну для свого класу якість зображення та добре підходить для повсякденної роботи й динамічних ігор.
Серед сильних сторін варто відзначити контрастність, яка приблизно на чверть вища за заявлений виробником рівень. Також приємно здивувало заводське налаштування: профілі демонструють дуже точну передачу кольору. Діапазон регулювання яскравості достатній як для роботи в затемненому приміщенні, так і за яскравого освітлення.
Матриця забезпечує хорошу плавність на 180 Гц, а після активації розгону демонструє достатню для динамічних ігор швидкодію без помітних артефактів та інверсії. Окремим плюсом є повноцінна підставка з усіма основними регулюваннями.
Водночас 27-дюймова Full HD-матриця має невисоку щільність пікселів, а керування OSD окремими кнопками на тильній стороні не дуже зручне. Вбудована акустика має посередню якість звучання, а індикатор живлення розташований невдало.
У підсумку Vinga 27S118-21B — бюджетний монітор із досить збалансованим набором характеристик. Висока частота оновлення, точне заводське налаштування, хороша контрастність та продумана ергономіка роблять його цілком логічним варіантом у своїй ціновій категорії.
Переваги:
- частота оновлення 180 Гц та підтримка Adaptive-Sync;
- контрастність приблизно на чверть вища за заявлений виробником рівень;
- дуже точне заводське налаштування профілів;
- широкий діапазон регулювання яскравості;
- хороша плавність на 180 Гц та коректна робота розгону;
- повноцінна ергономічна підставка;
- відсутність ШІМ;
- доступна ціна.
Особливості:
- не дуже зручне керування OSD;
- посередня якість вбудованої акустики;
- невдале розташування індикатора живлення.
Автор: Олександр Павлик
Висловлюємо подяку компанії BRAIN Computers, офіційному представнику Vinga, за наданий для тестування монітор.
Опубліковано : 31-08-2026
| Підписатися на наші канали | |||||
|
|
|
|
||





































































