Комп'ютерні новини
Відеокарти
NVIDIA GeForce GTX 1070 швидша за NVIDIA GeForce GTX TITAN X
NVIDIA демонструє іншим IT-компаніям наочний приклад того, яким має бути нове покоління продуктів, і на скільки повинен відрізнятися рівень його продуктивності. Зокрема, фахівцям одного авторитетного веб-сайту вдалося роздобути у своє розпорядження відеокарту NVIDIA GeForce GTX 1070 Founders Edition, яку вони протестували в трьох режимах бенчмарку 3DMark FireStrike («Performance 1080p», «Extreme 1440p» і «Ultra 2160p»), а потім порівняли отримані результати з конкурентними аналогами. В результаті NVIDIA GeForce GTX TITAN X ($999) відстала від NVIDIA GeForce GTX 1070 ($449) в середньому на 3%, а NVIDIA GeForce GTX 980 Ti ($649) і AMD Radeon R9 Fury X ($649) – на 5%. Цікаво те, що чим вища роздільність екрана, тим впевненіше себе почуває NVIDIA GeForce GTX 1070. Наприклад, відрив від NVIDIA GeForce GTX 970 ($329) у режимі «Performance 1080p» склав 36%, а в «Ultra 2160p» – вже 50%.
А ось оверклокінг відеоприскорювача NVIDIA GeForce GTX 1070 Founders Edition викликав подвійні почуття. З одного боку, технічні показники вдалося суттєво прискорити: частота GPU в середньому досягла 2060 МГц, а ефективна швидкість відеопам'яті взяла планку в 9 ГГц. З іншого – навіть ці значення не дозволили перевершити результат NVIDIA GeForce GTX 1080 Founders Edition. До того ж передбачена кількість фаз живлення версії NVIDIA GeForce GTX 1070 Founders Edition позбавила змоги розкрити весь доступний потенціал. Тому любителям максимального розгону все ж рекомендується дивитися в бік моделей з посиленою підсистемою живлення.
Порівняльна таблиця технічної специфікації відеокарт NVIDIA GeForce GTX 1070 і NVIDIA GeForce GTX 1080:
|
Модель |
NVIDIA GeForce GTX 1070 |
NVIDIA GeForce GTX 1080 |
|
GPU |
NVIDIA GP104-200-A1 |
NVIDIA GP104-400 |
|
Мікроархітектура |
NVIDIA Pascal |
|
|
Техпроцес, нм |
16-нм FinFET |
|
|
Кількість SM-модулів |
15 |
20 |
|
Кількість CUDA-ядер |
1920 |
2560 |
|
Кількість текстурних блоків |
120 |
160 |
|
Кількість растрових блоків |
64 |
64 |
|
Швидкість обчислень, TFLOPS |
6,45 |
8,2 |
|
Базова / динамічна тактова частота GPU, МГц |
1506 / 1683 |
1607 / 1733 |
|
Тип відеопам'яті |
GDDR5 |
GDDR5X |
|
Об'єм, ГБ |
8 |
|
|
Номінальна / ефективна частота пам'яті, МГц |
2 000 / 8 000 |
2 500 / 10 000 |
|
Ширина шини пам'яті, бітів |
256 |
256 |
|
Пропускна спроможність пам'яті, ГБ/с |
256 |
320 |
|
Зовнішні інтерфейси |
3 x DisplayPort 1.3 |
|
|
Внутрішній інтерфейс |
PCI Express 3.0 x16 |
|
|
Показник TDP, Вт |
150 |
180 |
|
Додатковий роз'єм живлення |
1 х 8-контактний |
|
|
Вартість на момент анонсу |
$379 / $449 (FE) |
$599 / $699 (FE) |
http://videocardz.com
Сергій Буділовський
ASUS анонсувала новий кулер з LED-підсвічуванням
Компанія ASUS опублікувала в твіттері перше фото свого нового кулера для відеокарт, який напевно буде використовуватися в моделях серії ASUS ROG. Ключова його особливість полягає в наявність LED-підсвічування, яке в даному випадку працює в пульсуючому режимі з періодичною зміною свого кольору. Виглядає все це ефектно та неординарно.
Якщо ж збільшити яскравість зображення, то можна побачити використання в якості активних елементів конструкції нового кулера трьох осьових вентиляторів. Оскільки найближчою масштабною подією в світі графічних прискорювачів стане поява з 27 травня в продажу партнерських відеокарт серії NVIDIA GeForce GTX 1080, то можна з великою часткою впевненості сказати, що одна з модифікацій компанії ASUS буде використовувати саме цей кулер з LED-підсвічуванням.
ROG fans, something real big is coming soon. Can you guess what it is? pic.twitter.com/l2taC3p6IM
— ASUS ROG (@ASUS_ROG) May 22, 2016
http://www.techpowerup.com
Сергій Буділовський
Відеокарта NVIDIA Tesla M10 з чотирма GPU на борту
Свою високу активність компанія NVIDIA показує не лише в сегменті графічних адаптерів масового вжитку, а й на ринку серверних рішень. Днями вона представила модель NVIDIA Tesla M10, яка націлена на застосування в системах віртуалізації додатків і ПК. Тобто вона встановлюється в сервер, а користувачі за певну плату отримують доступ до її обчислювальних ресурсів для виконання різних завдань.
Наприклад, одночасно ресурси NVIDIA Tesla M10 можуть використовувати максимум 64 користувача, якщо всі вони забезпечують невеликі навантаження. А ось для трансляції (стріму) Full HD-відео (H.264) зі швидкістю 30 FPS можливостей новинки вистачить лише для 28 користувачів.
За рахунок чого ж реалізовані такі можливості? Усередині NVIDIA Tesla M10 знаходяться чотири графічних процесора NVIDIA GM107, кожен з яких оснащений 640 CUDA-ядрами та 8 ГБ 128-бітної GDDR5-пам'яті. Загальний показник TDP новинки становить 225 Вт, однак для її охолодження використовується лише пасивний двослотовий радіатор.
Зведена таблиця технічної специфікації відеокарти NVIDIA Tesla M10:
|
Модель |
NVIDIA Tesla M10 |
|
|
GPU |
Кількість |
4 |
|
Тип |
NVIDIA GM107 |
|
|
Мікроархитектура |
NVIDIA Maxwell |
|
|
Техпроцес, нм |
28 |
|
|
Кількість CUDA-ядер |
2560 (4 х 640) |
|
|
Відеопам'ять |
Тип |
GDDR5 |
|
Об'єм, ГБ |
32 (4 х 8) |
|
|
Розрядність шини, бітів |
4 х 128 |
|
|
Тип системи охолодження |
Пасивний |
|
|
Внутрішній інтерфейс |
PCI Express 3.0 x16 |
|
|
Показник TDP, Вт |
225 |
|
http://wccftech.com
Сергій Буділовський
Примірник AMD Polaris 10 з частотою 1 266 МГц помічений у бенчмарку SiSoftware Sandra 2015
Компанія NVIDIA вже зробила свій хід, представивши відеокарти серії NVIDIA GeForce GTX 1080 і NVIDIA GeForce GTX 1070, побудовані на основі 16-нм мікроархітектури NVIDIA Pascal. Тепер черга компанії AMD, яка найближчого майбутнього (ймовірно 1 червня) представить свою 14-нм архітектуру AMD Polaris і перші відеокарти, створені на її основі.
Поки ж ми отримуємо лише крихти нової інформації про ці новинки. Чергове «вкидання» забезпечив бенчмарк SiSoftware Sandra 2015 OpenGL, в якому днями виявили запис про тестування відеоприскорювача на основі AMD Polaris 10. У ньому також зазначаються деякі подробиці GPU.
У черговий раз підтверджено, що варіант AMD Polaris 10 «67DF: C7» оснащений 36 обчислювальними блоками (CU), кожен з яких містить 64 потокових процесорів. Тобто сумарна їх кількість становить 2304. Працює ж GPU на частоті 1 266 МГц. У парі з ним функціонує 8 ГБ відеопам'яті з ефективною частотою 7,6 ГГц і 256-бітною шиною. А ось тип використаної пам'яті поки залишається невідомим.
http://www.guru3d.com
Сергій Буділовський
Тактові частоти еталонної відеокарти NVIDIA GeForce GTX 1070
Компанія NVIDIA офіційно повідомила про всі ключові подробиці відеоприскорювача NVIDIA GeForce GTX 1070, який надійде в продаж з 10 червня за ціною від $379 за партнерські версії та $449 за модель NVIDIA GeForce GTX 1070 Founders Edition. Зокрема, базова частота графічного процесора NVIDIA GP104-200-A1 складе 1506 МГц, а динамічна може сягати 1683 МГц. Звичайно, це стосується лише еталонного варіанту. Партнерські оверклокерські версії відразу ж будуть мати заводський розгін.
Що ж стосується підсистеми відеопам'яті, набраної з 8 ГБ GDDR5, то номінальна частота її роботи складе 2000 МГц, а ефективна сягне 8000 МГц. У результаті пропускна здатність при 256-бітній шині становитиме 256 ГБ/с. Показник TDP NVIDIA GeForce GTX 1070 заявлений на рівні 150 Вт, і для її коректної роботи передбачаєтсья один 8-контактний коннектор PCIe. Рекомендована ж потужність блока живлення знаходиться на рівні 500 Вт.
Порівняльна таблиця технічної специфікації відеокарт NVIDIA GeForce GTX 1070 і NVIDIA GeForce GTX 1080:
|
Модель |
NVIDIA GeForce GTX 1070 |
NVIDIA GeForce GTX 1080 |
|
GPU |
NVIDIA GP104-200-A1 |
NVIDIA GP104-400 |
|
Мікроархітектура |
NVIDIA Pascal |
|
|
Техпроцес, нм |
16-нм FinFET |
|
|
Кількість SM-модулів |
15 |
20 |
|
Кількість CUDA-ядер |
1920 |
2560 |
|
Кількість текстурних блоків |
120 |
160 |
|
Кількість растрових блоків |
64 |
64 |
|
Швидкість обчислень, TFLOPS |
6,45 |
8,2 |
|
Базова / динамічна тактова частота GPU, МГц |
1506 / 1683 |
1607 / 1733 |
|
Тип відеопам'яті |
GDDR5 |
GDDR5X |
|
Об'єм, ГБ |
8 |
|
|
Номінальна / ефективна частота пам'яті, МГц |
2 000 / 8 000 |
2 500 / 10 000 |
|
Ширина шини пам'яті, бітів |
256 |
256 |
|
Пропускна здатність пам'яті, ГБ/с |
256 |
320 |
|
Зовнішні інтерфейси |
3 x DisplayPort 1.3 |
|
|
Внутрішній інтерфейс |
PCI Express 3.0 x16 |
|
|
Показник TDP, Вт |
150 |
180 |
|
Додатковий роз'єм живлення |
1 х 8-контактный |
|
|
Вартість на момент анонса |
$379 / $449 (FE) |
$599 / $699 (FE) |
http://www.techpowerup.com
Сергій Буділовський
Розкрито нові подробиці специфікації відеокарти NVIDIA GeForce GTX 1070
Під час презентації нових відеокарт, компанія NVIDIA зробила основний акцент саме на моделі NVIDIA GeForce GTX 1080, яка надійде на прилавки магазинів вже 27 травня. А ось про NVIDIA GeForce GTX 1070 було сказано не так вже й багато. З наближенням моменту її появи на ринку (10 червня), з'являються все нові подробиці її технічної специфікації.
Як стало відомо, в основі NVIDIA GeForce GTX 1070 знаходиться графічний процесор NVIDIA GP104-200-A1 з 15 SM-блоками замість 20, які використовуються в повноцінному NVIDIA GP104. Це означає, що кількість CUDA-ядер становить 1920, текстурних блоків – 120, а растрових блоків – 64. Базова частота GPU не повідомляється, а динамічна становить 1600 МГц.
Підсистема відеопам'яті NVIDIA GeForce GTX 1070 містить 8 ГБ стандарту GDDR5. Номінальна частота її роботи ймовірно знаходиться на рівні 2000 МГц, а ефективна сягає 8000 МГц. Точно відомо про використання 256-бітної шини.
Набір зовнішніх інтерфейсів містить п'ять уже звичних портів: один DVI, один HDMI і три DisplayPort. Показник TDP заявлений на рівні 150 Вт. Порівняльна таблиця технічної специфікації відеокарт NVIDIA GeForce GTX 1070 і NVIDIA GeForce GTX 1080 виглядає таким чином:
|
Модель |
NVIDIA GeForce GTX 1070 |
NVIDIA GeForce GTX 1080 |
|
GPU |
NVIDIA GP104-200-A1 |
NVIDIA GP104-400 |
|
Мікроархітектура |
NVIDIA Pascal |
|
|
Техпроцесс, нм |
16-нм FinFET |
|
|
Кількість SM-модулів |
15 |
20 |
|
Кількість CUDA-ядер |
1920 |
2560 |
|
Кількість текстурних блоків |
120 |
160 |
|
Кількість растрових блоків |
64 |
64 |
|
Швидкість обчислень, TFLOPS |
6,75 |
8,2 |
|
Базова / динамічна тактова частота GPU, МГц |
? / 1600 |
1607 / 1733 |
|
Тип відеопам'яті |
GDDR5 |
GDDR5X |
|
Об'єм, ГБ |
8 |
|
|
Номінальна / ефективна частота пам'яті, МГц |
2 000 / 8 000 |
2 500 / 10 000 |
|
Ширина шини пам'яті, бітів |
256 |
256 |
|
Пропускна спроможність пам'яті, ГБ/с |
? |
320 |
|
Зовнішні інтерфейси |
3 x DisplayPort 1.3 |
|
|
Внутрішній інтерфейс |
PCI Express 3.0 x16 |
|
|
Показник TDP, Вт |
150 |
180 |
|
Додатковий роз'єм живлення |
1 х 8-контактный |
|
|
Вартість на момент анонсу |
$379 / $449 (FE) |
$599 / $699 (FE) |
http://www.techpowerup.com
http://videocardz.com
Сергій Буділовський
Мобільні відеокарти AMD Radeon M400 – здебільшого ребрендинг
Без жодної презентації та докладного прес-релізу, компанія AMD додала мобільні відеокарти лінійки AMD Radeon M400 на свій офіційний веб-сайт. Тобто незабаром ми зможемо зустріти їх у ноутбуках, якщо, звичайно, вони зацікавлять виробників мобільних комп'ютерів.

Справа в тому, що всі 11 представлених мобільних відеокарт є ребрендингом попереднього покоління графічних адаптерів. А оскільки мобільні відеокарти серії NVIDIA Maxwell (не кажучи вже про майбутні NVIDIA Pascal) виглядають дуже впевнено за показником продуктивність / енергоефективність, то лінійку AMD Radeon M400 чекає сильна конкуренція. Звичайно, компанія AMD може встановити привабливіший цінник на свої продукти, але чи буде в такому разі рентабельним виробництво цих моделей?
Як би там не було, мінімум дві моделі лінійки AMD Radeon M400 ймовірно залишаться за 14-нм рішеннями серій AMD Polaris 10 і AMD Polaris 11. Йдеться про AMD Radeon R9 M490 і AMD Radeon R9 M480, які поки не представлені офіційно.
Зведена таблиця технічної специфікації мобільних відеокарт лінійки AMD Radeon M400:
|
Модель |
GPU |
Кількість CU |
Кількість потокових процесорів |
Об'єм пам'яті, ГБ |
Тип пам'яті |
Частота пам'яті, МГц |
Інтерфейс пам'яті, бітів |
|
AMD Radeon R9 M490 |
AMD Polaris 10 |
? |
? |
8 |
GDDR5 |
? |
256 |
|
AMD Radeon R9 M485X |
AMD Tonga |
32 |
2048 |
8 |
GDDR5 |
1250 |
256 |
|
AMD Radeon R9 M480 |
AMD Polaris 11 |
? |
? |
4 |
GDDR5 |
1250 |
128 |
|
AMD Radeon R9 M470X |
AMD Bonaire |
14 |
896 |
4 |
GDDR5 |
1500 |
128 |
|
AMD Radeon R9 M470 |
AMD Bonaire |
12 |
768 |
4 |
GDDR5 |
1500 |
128 |
|
AMD Radeon R7 M465X |
AMD Cape Verde |
8 |
512 |
4 |
GDDR5 |
1125 |
128 |
|
AMD Radeon R7 M465 |
AMD Topaz |
6 |
384 |
4 |
GDDR5 |
1150 |
64 / 128 |
|
AMD Radeon R7 M460 |
AMD Topaz |
6 |
384 |
4 |
GDDR3 |
1000 |
64 |
|
AMD Radeon R7 M445 |
AMD Oland |
5 |
320 |
4 |
GDDR5 |
1000 |
64 |
|
AMD Radeon R7 M440 |
AMD Oland |
5 |
320 |
4 |
GDDR3 |
1000 |
64 |
|
AMD Radeon R5 M435 |
AMD Oland |
5 |
320 |
4 |
GDDR5 |
1000 |
64 |
|
AMD Radeon R5 M430 |
AMD Oland |
5 |
320 |
4 |
GDDR3 |
1000 |
64 |
|
AMD Radeon R5 M420 |
AMD Oland |
5 |
320 |
4 |
GDDR3 |
1000 |
64 |
http://videocardz.com
http://www.amd.com
Сергій Буділовський
Фінальна специфікація та слайди з презентації NVIDIA GeForce GTX 1080
Хоч офіційна презентація відеокарти NVIDIA GeForce GTX 1080 відбулася на початку травня, лише зараз з'явилися всі подробиці технічної специфікації графічного процесора NVIDIA GP104-400. Дуже цікаво порівняти отримані дані з уже наявними на ринку адаптерами, що дозволяє повніше оцінити виконану компанією NVIDIA роботу та переваги від переходу на тонший техпроцес.
Наприклад, загальна площа кристалу NVIDIA GP104-400 становить 314 мм2, а загальна кількість транзисторів – 7,2 млрд. Для порівняння, аналогічні показники у NVIDIA GM200-310 (NVIDIA GeForce GTX 980 Ti) сягають 601 мм2 і 8,0 млрд., а у NVIDIA GM204-400 (NVIDIA GeForce GTX 980) – 398 мм2 і 5,2 млрд.
Блок-схема NVIDIA GP104-400
Блок-схема NVIDIA GP100
Цікаво, що блок-схема NVIDIA GP104-400 суттєво відрізняється від такої в NVIDIA GP100, який використовується в професійній відеокарті NVIDIA Tesla P100. Зокрема, графічний процесор NVIDIA GP104-400 розділений на 4 блоки (Graphics Processing Clusters), кожен з яких має в своєму складі 5 SM-модулів. У свою чергу кожен SM містить два блоки по 64 CUDA-ядер у кожному. А ось у NVIDIA GP100 ми бачили лише 64 звичайних CUDA-ядра в одному SM-модулі та ще 32 додаткових CUDA-ядра для обчислень подвійної точності. Тобто вже на рівні графічного процесора йде поділ на моделі для звичайних користувачів та професійну графіку.
Разом із подробицями NVIDIA GeForce GTX 1080 в інтернеті з’явилася презентація даної моделі, в якій детальніше акцентується увага на її перевагах. Наприклад, згадується підтримка розпіареної технології Async Compute. Порівняльна таблиця технічної специфікації відеокарти NVIDIA GeForce GTX 1080 з внутрішніми конкурентами виглядає таким чином:
|
Модель |
NVIDIA GeForce GTX 1080 |
NVIDIA GeForce GTX 980 Ti |
NVIDIA GeForce GTX 980 |
|
GPU |
NVIDIA GP104-400 |
NVIDIA GM200-310 |
NVIDIA GM204-400 |
|
Мікроархітектура |
NVIDIA Pascal |
NVIDIA Maxwell |
NVIDIA Maxwell |
|
Техпроцес, нм |
16-нм FinFET |
28-нм |
28-нм |
|
Площа кристала, мм2 |
314 |
601 |
398 |
|
Кількість транзисторів, млрд. |
7,2 |
8,0 |
5,2 |
|
Щільність розташування транзисторів, млн. / мм2 |
22,9 |
13,3 |
13,1 |
|
Кількість SM-модулів |
20 |
22 |
16 |
|
Кількість CUDA-ядер |
2560 |
2816 |
2048 |
|
Кількість текстурних блоків |
160 |
176 |
128 |
|
Кількість растрових блоків |
64 |
96 |
64 |
|
Швидкість обчислень, TFLOPS |
8,2 |
5,6 |
4,6 |
|
Базова / динамічна тактова частота GPU, МГц |
1607 / 1733 |
1000 / 1075 |
1126 / 1216 |
|
Тип відеопам'яті |
GDDR5X |
GDDR5 |
GDDR5 |
|
Об'єм, ГБ |
8 |
6 |
4 |
|
Номінальна / ефективна частота пам'яті, МГц |
2 500 / 10 000 |
1752 / 7010 |
1752 / 7010 |
|
Ширина шини пам'яті, бітів |
256 |
384 |
256 |
|
Пропускна спроможність пам'яті, ГБ/с |
320 |
336,5 |
224 |
|
Зовнішні інтерфейси |
3 x DisplayPort |
3 x DisplayPort |
3 x DisplayPort |
|
Внутрішній інтерфейс |
PCI Express 3.0 x16 |
||
|
Показник TDP, Вт |
180 |
250 |
165 |
|
Додатковий роз'єм живлення |
1 х 8-контактний |
1 х 6-контактний |
2 х 6-контактні |
|
Вартість на момент анонсу |
$599 / $699 (FE) |
$649 |
$549 |
http://videocardz.com
Сергій Буділовський
Показати ще






















